novinář

Je mi pomoci když chci vyjádřit nesouhlas a nápravu proti rozsudku Městského soudu v Praze (2.instance) a soud zamítnul?

je mi pomoci když chci vyjádřit nesouhlas a nápravu proti rozsudku Městského soudu v Praze (2.instance) a soud zamítnul = nedovolil = není přípustné dovolání k Nejvyššímu správnímu soudu v Brně ?
Doplňuji:
rád mu to vysvětlím ale já žádám obecné právní vysvětlení

Nejlepší odpověď
tom004

Podle mne na tuto otázku asi neodpoví ani člověk s příslušným vzděláním,když neví o co se jedná.

Další odpovědi
Fidel

De facto ne.

Existují však tzv. mimořádné opravné prostředky – dovolání, žaloba pro zmatečnost a žaloba na obnovu řízení.

Dovolání zkoumá právní posouzení, žaloba pro zmatečnost, zda byly dodrženy podmínky řízení a ž. na obnovu se zabývá změnou skutkového stavu.

Pokud uvažujete o dovolání, musíte navštívit advokáta, protože před dovolacím soudem musíte být ex lege zastoupen advokátem a on musí sepsat i dovolání.