FreddieR

Je mi nabídnuta práce, ale prý se kvůli ní musím přihlásit na úřad práce. Proč to po mně zaměstnavatel chce?

Jeden člověk mi nabídl práci, ale prý se kvůli ní musím přihlásit na úřad práce. (Teď jsem aktuálně nezaměstnaný.) Nevím proč. Práce pro něj by nebyla častá a pravděpodobně bych si tolik nevydělal. Chtěl by mi dát práci na DPP nebo na DPČ. Ovšem má zájem o mě ještě jeden člověk a kdybych byl na úřadu práce, měl bych tam limit výdělku (asi?) a ten bych přeskočil raz dva!

Nevím, co mám dělat. Proč po mně chce, abych se přihlásil na úřad práce? Kdybych nebyl přihlášen, co by on ztratil?

Co dělat, pokud chci pracovat pro oba a nemít limit výdělku? Jaká je nejlepší varianta?

Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Michala11

Úřad práce zaměstnavateli proplácel jakousi provizi za zaměstnané z pracáku, jednu dobu to bylo 30000 za člověka.

Další odpovědi
ivzez

FreddieR,
tento zaměstnavatel chce podvádět. Přistoupíte-li
na jeho návrh, budete mu v podvodu pomáhat.

Kromě toho byste se vystavil možnému postihu (kdyby na nějakou
nekalost přišel inspektorát práce) a riziku, že Vám zaměstnavatel
za práci nezaplatí, nebo zaplatí méně, než by měl.

Chce-li Vás zaměstnat, ať Vás zaměstná normálně bez tohoto požadavku.

Nejlepší varianta je najít si jiného zaměstnavatele
(u tohoto pravděpodobně nebude vše v pořádku ani v případě,
že byste u něj pracoval s pracovní smlouvou).

Dochy

Pokujd jsi nezaměstnaný, tak by neměl být problém se na ÚP přihlásit. Jakmile začneš pracovat, oznámíš to na ÚP a on Tě z evidence vyřadí. Jak píše Michala za jistých podmínek mohl zaměstnavatel od UP získat příspěvek pokud zaměstnal někoho kdo byl na UP evidován.

Ale souhlasím s dalšími: účelová evidence na ÚP je podvod a dá se předpokládat, že zaměstnavateli jde víc o ten příspěvek od UP než o zaměstnance. Pravděpodobně po skončení období příspěvků přestane být práce…

nyjono

Nejlepší varianta je dělat na sebe a ne na šéfa a jeho rodinu.