Kozub

Je mi k něčemu menší část pole ??

Mohu odkoupit část pozemků v čr, většinou pole, louky atd … Bude mi to v budoucnu k něčemu ?? Musím se o to nějak starat, ikdyž mám jen malu část (např 1/10) ??
Doplňuji:
Když vlastním podíl 1/10 tak je moje desetina každého metru (teoreticky) či přímo mohu říct že tato část je jen moje (např daných 100m2 z 1000m2) ??

Nejlepší odpověď
beer

Koupit takový pozemek bez následného zhodnocování nemá žádný smysl.
Pokud na něm tedy nechceš hospodařit sám, můžeš přemýšlet např. o pronájmu.

Další odpovědi
anonym

Záleží na velkosti pozemku.Pokud je pole 1 ha, tak 1/10 je 1000m2 a na tom se už nechá něco pěstovat, chovat atd (pokud se nebojíš manuální práce).
Pokud je pozemek jen 1000m2, tak 1/10 je 100 m2, tak to je jen na několik záhonků.
A starat se o musíš.Nelze aby 9 vlastníků mělo pozemek upravený a na Tvém byl bordel (myslím tím neposečeno, nálety křoví atd).Takže alespoň minimálně 2 x ročně posekat a trávu odvézt.
Doplňuji:
Doplňuji po tvém doplnění.
Všechno záleží na tom jak se dohodnou spoluvlastníci mezi sebou.Pokud to rozdělí na 10 dílů a každý bude mít svůj díl odměřený, tak to je jak píšeš.
Pokud ale spoluvlastníci by na celém kusu chtěli hospodařit dohromady (lépe využítí větších strojů), tak výtěžek se dělí na 10 dílů (ale opět záleží kolik kdo na tom odpracuje hodin, čili jak se kdo podílí na celkovém výnosu z té plochy).
Zrovna tak náklady se dělí na 10 dílů (placení daní atd).
Vždycky to ale záleží na lidech a jak se spolu dohodnou.

cukrar

Nevím proč kupovat, zdali jen uložit peníze. O pole a louky se budete starat tak, jako 9/10 majitelů. Pronajmete to někomu, kdo na tom hospodaří.

anonym

Dcera ještě se čtyřmi rodinami (jsou to všechno kamarádi) koupila pozemek 800m2 na kterém si postavili chatičku, bazén, mají tam záhonek s jahodami, rybíz a záhonek ředkviček.
Veškeré práce na tom dělají buď chlapi společně (koupí soudek a při tom pracují) v létě tam děti mívají postavený stan, griluje se tam.
Zkrátka veškerá práce, náklady atd. je děleno pěti.
Zatím jim to funguje 10 let.

arygnoc

menšia časť pola o rozlohe (pôvodného pola) 100.000 ha vám asi bude k úžitku.
menšia časť pola o rozlohe (pôvodného pola) 1 ha vám bude na oštaru.

čo ta byť konkrétnejší?

ako majiteľ pola (t. j. poľnohospodárskej pôdy) vám mžem zodpovedne povedať, že sú to iba starosti (i vaše pole je v rámci eú monitorované družicou) – treba sa starať, aby nebolo „ladom“ a čo ešte keď na neho chcete dotácie z eú – ale to všetko záleží od rozlohy.

odporäčam prenájom majoritnému vlastníkovi. i za symbolickú cenu.

anonym

Nesouhlasím, že menší část pole není k užitku. Na každém kousíčku lze vypěstovat zeleninu, králíky, slepice, zkrátka něco co OBOHATÍ JÍDELNÍČEK v domácnosti.A pro­tože se všechno čím dál víc zdražuje, tak podstatné je i to, že se UŠETŘÍ, to na jedné straně a na druhé straně, máte ZDRAVOU VÝŽIVU, protože víte, čím jste hnojili a nebo čím jste krmili zvířectvo.
JENŽE VŠECHNO JE O PRÁCI.A pokud někdo je líný na tom dělat a myslí si, že se jinde vydělávají peníze lehčeji, tak ať si pak nepořizuje žádnou půdu.

arygnoc

súhlasím, iba to políčko nesmiete mať 1600 km od baráku.