Malý syn má spálovou anginu, nemohl jsem ji dostat, když mám teplotu 37,7, zimnici a bolest v krku? Poradíte, co na to?

Původní otázka

Je mi 45 malý má spalovou anginu.Vcera mi začali teploty 37,7 a zimnice,bolest v krku.Je možné,ze ji mám ?co na to ?deku

Nejlepší odpověď
Kepler

Není to pravděpodobné. Spálová angína obvykle postihuje děti mladší dvanácti a starší čtyř let. Onemocnění starších či mladších osob se nevylučuje, není však časté. Porovnejte své příznaky zde: https://nemoci­.vitalion.cz/spa­la/ Návštěva lékaře ale určitě nebude od věci.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to možné. Doporučuji navštívit lékaře. Po netu doposud nikdo neni schopen určit diagnozu.

marci1

Je to méně časté (u dospělých), ale je to možné. Charakteristická je vyrážka.
Kromě klasické angíny způsobuje Bakterie Streptococcus pyogenes také spálu. Proto se jí také říká spálová angína. Nejčastěji postihuje zase děti, ale nakazit se může i dospělý. Na rozdíl od angíny je u spály vždy charakteristická vyrážka. Ta má podobu světle červených teček. Vyskytuje se nejčastěji v podbřišku (tam se objeví nejdříve), na hrudníku a pak se šíří na další místa na těle. Vyrážka asi po čtyřech dnech začne ustupovat. 🙂
Fundovanou odpověď Ti dá jen lékař.
https://www.cpzp­.cz/clanek/3531-0-Anginu-nepodcenujte.html

ivzez

Vážně byste riskoval/a zdraví na základě rad
přes internet? Doporučuji návštěvu lékaře.