lukas.lukas

Je mi 16 let a jsem v registru dlužníku..

Nevíte jak se to dá zrušit, než bude pozdě ? Díky moc..
Doplňuji:
Všechno je právě splacené.

Nejlepší odpověď
anonym

Dluhy nesouvisí s věkem nebo plnoletostí. Dluhy můžeš i zdědit v útlém věku nebo si je natropit v raném mládí. Být v registru dlužníků nelze zrušit jinak než zaplacením pohledávek a i tak tě nevymažou hned. V šedé liště vpravo je dost odkazů na toto téma, tak se tam mrkni.

Další odpovědi
Drap

Je jen jeden způsob, Zaplatit všechny dluhy.

Matthew

Tipuji – neuhrazená pokuta za MHD :) to je teď IN :)
Samozřejmě co nejdříve uhradit dlužnou částku, může dojít k navýšení nebo později i exekuce :)

Bedy

No a jak se to vůbec stalo, že ses tam ocitl? Neplatil jsi za telefon nebo co?

JájsemRaibek

Pokud máš vše splacené, tak v registru zůstaneš podle podmínek přibližně po dobu tří let. Poté se záznam smaže.

anonym

Možnost je požádat institut, organizaci, společnost, aby tě vymázla z registru sama. Jinak má pravdu JájsemRaibek.