Lukas12

Je mi 15, jsem v pěstounské péči a chtěl bych odejít ze SŠ. Nebude mít z toho můj pěstoun problém se sociálkou?

Je mi 15, jsem v pěstounské péči a chtěl bych odejít ze SŠ. Důvod: Mám již zaměstnání, které mě dokáže uživit.

Odpovědi
Edison

Především je to totální hloupost, v tomhle věku. Ale pracovní psychologie říká, že zaměstnání bys měl měnit po 3 – 5 letech. Má to svůj důvod a to ten, aby člověk neustrnul ve vlastním rozvoji. A jak to chceš dělat bez školy… no nevím… Škola v pravdě není všechno, ale otevírá určitě mnohem širší možnosti.

ivzez

Kam bys chtěl odejít?

Vydrž ještě rok, potom může soud požádat o přiznání svéprávnosti.
Pokud prokážeš, že se dokážeš uživit sám a zařídit si vše potřebné,
měl by ti soud vyhovět.

(Pěstoun by mohl mít těch problémů víc.)
__

K práci:
Pokud nesložíš ani maturitu, nebo nezískáš výuční list, budeš
se v životě protloukat obtížněji než se středním vzděláním.
Dokončil jsi alespoň základní školu? Máš alespoň základní vzdělání?

Alesh

Ber to takhle, je ti 15. Do důchodu půjdeš tak v 70 (pokud se ho dožiješ), čili to je krásných 55 let jako zaměstnanec. Není to trochu moc?
Na druhou stranu pracovní zkušenosti v pozici zaměstnanec nejsou od věci. Čím dřív je získáš, tím dřív můžeš zjistit, že být zaměstnancem má i své nevýhody a máš šanci s tím něco udělat, protože až ti bude třeba 50, tak už toho moc nevyšašíš a budeš už jen „stříhat metr“ do důchodu.

ivzez

Nečetla jsem otázku pozorně, pochopila jsem ji tak, že chceš
odejít ze školy i od pěstounů a reagovala spíše na to druhé.

Jestli chceš ze školy odejít proto, že tě nebaví, bylo by lepší si najít
jinou školu a po dohodě s pěstouny a ředitelem nové školy přestoupit.

To, co jsem napsala k práci, samozřejmě platí dál.
Se základním vzděláním budeš vhodné uplatnění hledat obtížněji
než s ukončeným středním vzděláním. A víc se nadřeš.