Kacenkabelca

Je mi 11 let a jak bych si mohla vydělat?

Je mi 11 let a jak bich si mohla viďelat?????

Jak bich si mohla viďelat

Nejlepší odpověď
ivzez

Kačenko,

vydělávat si budeš moci až po dovršení 15 let a ukončení povinné
školní docházky (obě podmínky musí být splněny souběžně).

Do té doby hodně čti. Knihy (ne komiksy apod.) a uč se češtinu.
Kdybys napsala některému zaměstnavateli s tolika chybami, kolik
je v tvé otázce, nepozval by tě ani na pohovor.

Další odpovědi
annas

Musíš ještě počkat, na brigádu je možné nastoupit až od 15 roků.

Ve volném čse pomáhej rodičům, připravuj se na vyučování, čti si knihy- to není nikdy ztracený čas.

Neuvedla jsem další podmínku, která je nutná kromě věku, tedy ,ukončení školní docházky. Vycházela jsem z toho, že musíš ještě 4 roky čekat.

Alesh

Do 15 let to jde buďto „na černo“ nebo je několik výjimek, kdy i osoba mladší může legálně si vydělat, tou je např. hraní ve filmu apod.

nyjono

Nějaké peníze si můžeš si vydělat tak, když se domluvíš s nějakým dospělým, nejlépe z tvé rodiny.
Třeba dostaneš pár korun za pomoc v domácnosti, za dobré známky apod.
Známá dávala podíl své dceři za doporučení, když potom mohla prodat nějaké zboží, které nabízela.