Gus_Fring

Je matematika čistě logika? Když bude někdo, kdo umí výborně logicky přemýšlet, bude výborný i v matematice?

Odpovědi
Edison

Nikoli. Logika je jeden z matematických oborů, nebo jeden z matematických nástrojů.

Lotr2008

Ne e, například rovnice, tam moc logiky nepotřebuješ. Tady se stačí naučit počítat jako stroj různě typy těchto rovnic. Nic, nad čím by jsi nějak hodně přemýšlel.

anonym

dá se řici, že schopnost logického uvažování je pro matematiku fundamentální předpoklad. Sama o sobě ale nestačí, chce to i schopnost v pokročilejší fázi rozsáhle dedukovat a kombinovat a pečlivě a systematicky pracovat.