zjentek

Je marihuana oficiální název konopí, nebo je to přesně obráceně?

Nejlepší odpověď
annas

Marihuana a konopí to jedno jest, rostlina Cannabis sativa. Jde jen o vymyšlený název pro jedno a totéž.

To, co se obecně nazývá „marihuana“ má jednoduše vyšší obsah THC.

„Konopí“ se nazývá většinou technické konopí, které v EU podmínkách splňuje legislativní normy do max. obsahu 0,2 % THC.

Rosltina Cannabis sativa obsahuje kanabinoidy, třídu chemických látek, které aktivují buněčné membránové receptory a léčí tím naše těla. Nejznámější z těchto kanabinoidů je tetrahydrocan­nabinol nebo-li THC a také CBD. CBD se nachází v listech a květu a to i technického konopí. Nejvíce ho můžeme do těla dostat z konopného čaje

Shrnutí

  • obojí je ze stejné rostliny Cannabis sativa
  • jiný způsob zpracování
  • jiný poměr aktivních léčivých látek
  • jiné užívání a způsob využití
  • vše má léčivé účinky"atd."

http://www.ze­lenazeme.cz/ko­nopny-magazin/266-lecime-se-konopim-konopi-vs-marihuana

Ještě doplním z Rejzkova slovníku původ slov

"marihuana ‘druh omamné látky’, marihuanový. Z am.-angl. marihuana, marijuana a to ze šp. marijuana, mariguana, snad podle jména bahamského ostrova Mariguana.

konopí konopí, konopný. Všesl..Psl.*konop’a je přejato stejně jako germ. *hanapa (něm. Hanf, angl. hemp, lat. cannabis a ř. kánnabis z neznámého východního zdroje,u Slovanů nejspíš tráckým či skyttským prostřednictvím. .Podobně kanafs a kanava. "

Další odpovědi
Lamalam

Když máš konopné lano, máš marihuanu?

Kepler

Jistý rozdíl tam je. Konopí je název celé rostliny ať už pro technické nebo léčebné účely. Marihuana je výrobek. Je konzervovaná léčivá látka, ale též psychotropní látka, která se získává usušením květenství samičích rostlin konopí s obsahem tetrahydrocan­nabinolu (THC) nad 0,3 %. V České republice je legální pouze na lékařský předpis. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Marihuana

zjentek

Lamolam, určitě! Z těch palic! Lano jsem smotal ze stonků ;)