Kryšpín

Je málo žen v politice, anebo dostatek?

Četl jsem rozhovor s ex premiérem P. Pithartem, který má názor, že ženy mají úplně jiný pohled na politiku a tam kde vládnou je minium korupce.
Také jsem studoval názor vedoucí lékárnice / dcera slavného politika /, která hodnotí důchodce.
„Důchodci jsou odpad společnosti, ať chcípnou nemusíme je litovat. Pokud to není tlak, tak je něco jiného zabije. Nemá smysl utrácet peníze za staré lidi.“ Možná by taková vzdělaná dáma vyřešila důchodovou reformu.

Nejlepší odpověď
Menous

Tak akorát. Otázka je v kontextu dnešní doby zcela lichá. Ženy se mohou politicky angažovat, jak chtějí, nikdo jim v tom nebrání. To kňourání progresivně liberálních dámiček, kterým emancipace nestačí a svou frustraci a nenávist vůči mužům si chtějí kompenzovat jakýmsi bojem proti neexistujícímu patriarchátu a mužům se tak spíše mstít, než s nimi kooperovat, je spíše k politování a demonstrace toho, jak umějí být ženy v politice nekompromisní v negativním slova smyslu.

Politické prostředí je od přírody bližší mužům. Muži chtějí vládnout, dosahovat svých cílů a okusit svůj podíl na moci. Baví je chodit do ideologických střetů, obětovat se za své myšlení a čelit výzvám a krizím, které postihnou společnost. V historii byli hybatelé politických dějin muži, protože se chtěli zapsat do učebnic jako ti, kteří se proti něčemu nebo za něco postavili, takové ambice ženy téměř nemají.

Jistě, najde se sem tam politička, která je schopna získat si takový kredit, jako její mužští kolegové, ale musí tím pádem odhodit své ženské já a začít jednat a myslet jako muž, jinak v politickém prostředí shoří jako papír (stejně jako muž, ale ženy se těžko s politickou rolí dokážou srovnat).

Osobně nehledám apriori ženu – političku, tudíž na otázku, zda jich je tam málo – je jich tam tolik, kolik je – neodpovím konkrétně, protože otázka mi přijde lichá. Tím chci říct, že pokud se najde politička, který splňuje míru kvalitních schopností a vlastností, které vnímám jako povinnou část politické služby, tak nemám problém ji volit, ale já takovou političku nevidím. Já vidím v politice spíše průměrné političky a žádnou nadprůměrnou, přitom nadprůměrných politiků vidím několik. Je to prostě dáno tím, že muži se v politice vidí více a častěji. Řešení typu kvóty nebo vynucování si zastoupení žen v politice shledávám jako boj proti svobodné volbě a soutěži a boj proti přirozenému nastavení preferencí a schopností, které jsou mezi pohlavími rozdílné.

Další odpovědi
marci1

Málo, ale ty, které by tam měly být, tam nejsou. Pro ženy je docela těžké skloubit roli političky a matky (pokud chce obojí dělat „poctivě“).
😕

Mravenec

Jedna Pekarová už nám bohatě stačí. Ženy jako jsou ona rozhodně v politice nemají co dělat.
Žádnou další extrémistku, která nemá ráda důchodce, studenty a další skupiny, nepotřebujeme.

Věděl bych o hrstce schopných žen, které se ve sněmovně teď pohybují.

paul1

  1. žen v politice je stále málo, ale postupně se to vylapšuje.
  2. o té lékárnici – to je hoax, nebo pravda? Pokud pravda, tak dáma si nevidí na špičku

    nosu, také (možná) bude jednou stará. Je mi jí líto.Musí být velmi nešťastní, když něco

    takového jí vyjde z (hu..) úst. Jak to říkal doktor Strossmayer v seriálu "Nemocnice na

    okraji města?" Kdyby hloupost nadnášela …

Drap

Záleží na úhlu pohledu a podle čeho to chci hodnotit. Znám spoustu žen, o kterých si myslím, že by i v politice mohli být prospěšné. Nevím která dáma toto vypustila ze své huby /ona nemůže mít ústa/, ale to neni dáma, ale kráva. Současně se omlouvám všem kravám, nerad bych je urazil.

Filip84

Počkej, zase meleš z cesty, jako.

Politici nevládnou, jo, ne. Politici jsou od toho, aby to vypadalo, že vládnou, víš co, takový Kino je to. To za prvé.

Jak může být „minimum korrupce“, když v podstatě každá veřejná zakázka je korrupce plná? To je jedno co, jestli se staví cyklostezka – 10 km za Kč 100,000,000.00, nebo se opravuje trať, na které příští rok kraj neobjedná dopravu a nacionální dopravce ČasuDost přestane jezdit, o délce 22 km za Kč 22,000,000,00­0.00. Úplně jedno. Prostě každá veřejná zakázka je prolezlá korrupcí. Tedy pardon, ona to, samozřejmě, není korrupce, to se jenom Pepa Podnikavec sejde s „Ivanem“ – tak jako náhodou – v hospodě, při tom Ivan utrousí, že „těch sto tyčinek bude tak akorát“, a že „Bobr taky tyčinky rád, dvě mu budou stačit“. Pepa Podnikavec pak zaplatí za „Ivana“ to pívo a rozejdou se domů. To za druhé.

No a za třetí: na co další ženské, když je tam vzteklej bobr, alias Olga Richterová? Té je všude dost, jo, na to jak je malá, je jí všude dost. 👌😎

Darcy

na Slovensku až príliš mnoho a poväčšine sú blbé a/alebo skryté lesby podporujúce úchylky a západné „hodnoty“. Skutočne dobré političky, ktoré majú aj v hlave, aj sa vedia vyjadrovať, debatovať na úrovni a boli by ladené národnostne a sociálne – taká tam nie je.. možno ešte tak Belousovová. Ale formát Marion Le Pen tu chýba.

VaclavZeman

A to quentos dělá tzv. „challenge“, že se snaží vydržet neopravovat? Tam chybí tolik čárek a to jsem přečetl jen nadpis a první souvětí…