johana 56

Je majitel bytového domu povinen oznámit nájemníkům,že nemovitost prodává?

Zjistili jsme to z nabídky RK.Jako nájemníci o odkoupení bytů neuvažujeme.Parcela pod domem patří jinému vlastníkovi a přístupová cesta k domu dalšímu.Majitel nemovitosti s námi nehodlá tyto skutečnosti nijak řešit.
Doplňuji:
Přístupová cesta není veřejná komunikace,pozemek kolem celého domu je soukromý.V res­tituci byl vrácen původnímu majiteli,který rovněž není ochoten s námi jednat.

Nejlepší odpověď
anonym

Drap to řekl zcela lapidárně. Spíše je to otázka slušnosti, především na riziko, že by nový majitel mohl mít spekulativní úmysly, s nimiž by se mohl snažit stávající nájemníky razantně vystrnadit. Ostatní vlastnické vztahy – parcela a přístupová cesta jsou irelevantní.
Jediné podstatné je, jaký charakter má přístupová cesta (veřejná komunikace?), ev. věcné břemeno zajišťující přístup.
Nakonec byste mohli domů chodit ze zadní strany domu a oknem.

Další odpovědi
Drap

Pokud se při prodeji nebudou měnit nájemní smlouvy, tak to oznamovat nemusí. Je to jeho majetek a může s ním nakládat podle svého uvážení.

modriblesk

no měl by ,většinou se to tak dělá já to už zažil,a je to tak lepší s komunikaci mezi nájemníky nemovytosti