Je má hypotéza správná?

Pokud žádný strom neroste do nebe, nemůžou jeho kořeny růst do pekla!

Nejlepší odpověď
annas

Ve všem platí jednota a boj protikladů. Takže když strom neroste do nebe, podle tohoto zákona filohofie musí jeho kořeny růst do pekla. Tak vznikne rovnováha.

Kdyby nerostly kořeny do pekla, všechny zločiny by zůstaly nepotrestané. Pokud někomu zlo projde, nevíme, jak se cítí, co jeho svědomí, zda jeho výčitky „uklidňuje“ např. slovy, když kradou ostatní, proč bych nemohl já..

Spravedlnost nejde podplatit. Bohužel, soudce ano.

Další odpovědi
Hamon

Ne, je to spatne. Koreny mohou byt delsi nez kmen a do pekla dorust mohou. Stejne ale pokud neni peklo pod koreny, nelze rict, ze tim smerem rust musi.

arygnoc

nie je.

to by potom každá žena, ktorá si dáva kvašáky, musela pred byť tehotná,
každý, kto si kupuje holiaci strojček, by musel byť muž,
vždy keď svieti na prechode zelená znamená, že cez neho niekto prechádza.

toľko doslovne.

výkladovo – to je iná.
žiadny strom nerastie do neba – nič nie je večné – dovtedy sa chodi s krčahom, … – a podobné príslovia, ustálené slovné spojenia majú význam, že všetko raz skončí (tak či onak, teda v prípade vami spomínanom, že nič nebude stúpať [ceny, kariéra, …] do nekonečna).
ale to nutne neznamená – lebo o tom spojenie nehovorí, že každé zlo je TIEŽ nejako obmedzené – na to sa používajú zasa iné spojenia (napr. na každého psa sa nájde bič – ale to neznamená, že každý pes je bitý alebo že existuje toľko bičov ako psov).

takže i logicky i výkladovo hypotéza vychádza z predpokladu ne/správnosti prvého výroku a z toho vyvodzuje výrok druhý.