mojza

Je lyžařský výcvik povinný?

Nejlepší odpověď
annas

http://lide.uh­k.cz/pdf/ucitel/zu­marmo1/aspekty/pri­lohy/04.pdf

Aktualizovaný metodický pokyn k organizaci lyžařského výcviku …

Když si vy či vaši rodiče pročtou metodický pokyn, doví se, že pro základní i střední školy je lyžařský výcvik povinný, protože je součástí osnov tělesné výchovy. Plní kromě jiného funkci zdravotní a zoltavovací.

Jestliže zákonný zástupce nesouhlasí s účastí, musí žákovi či studentovi zajistit škola náhradní program, tedy vyučování v jiném ročníku.

Další odpovědi
marci1

Myslím si, že ne. Spousta rodičů nemá na lyžařský výcvik finanční prostředky.

gecco

Ne, není (pokud nejde o nějakou např. sportovní školu).
Tobě se tam nechce? – na lyžáku je dobře…
😉
Ale nemusíš – škola by ti měla zabezpečit náhradní program (výuku).

Bullner

Není , ale půjdeš do jiné třídy , já jsem zůstal doma , rodiče mě omluvili na ten jeden týden…
:DD

miláSimča

Je povinný ale jet na něj nemusíš;D.

Kelt

Je to součást tělesné výchovy, nebo důležitý pro zápočet. A když nemáš potřebné vybavení, dá se dokoupit. Nemusíš se bát, nebudeš jediné dřevo, které ještě nestálo na lyžích. Je to třeba konkrétně projednat s příslušnou školou, jak to řešit.

PetrXY

Ano, a pokud nelyžuješ, tak jsou ti rodiče povinni koupit lyže a další lyžařskou výstroj. Kde na to vezmou, to už je jejich věc.