Weroniq

je lotosový sed nevhodný cvik?

slyšela jsem, že prý tenhle cvik není moc vhodný, nenapadá někoho proč?

Nejlepší odpověď
kenyrts

jenom doplním…

Zdroj: http://www.bio-life.cz/joga-online/lotosovy-sed.html

Další odpovědi
Wang

Může škodit, když by se špatně prováděl.

Je to prý dobrá ásána pro meditaci a uvolněné dýchání, ale může se zhoršit prokrvení nohou při dlouhém nesprávném sezení.

Cviky v józe na principu zaškrcení přívodu krve a jeho opětovném uvolnění-prokrvení přece mnohdy stojí.

Drap

Asi je spíše jen pro některé lidi dosti obtížný . Těm kteří ho bez problémů zvládají zřejmě prospívá.