Je Lisa Simpsonová opravdu tak chytrá? (ze seriálu Simpsonovi)

Ne že bych o její inteligenci pochyboval, ale přece jen jedničky v druhé třídě základní školy má snad hodně lidí, a ještě to neznamená že mají IQ 156. Její chytrost v seriálu se mi osobně zdá až někdy nesmyslná a tak vysoké IQ má přece jen málo lidí natož pak osmileté dítě. Taky mi připadá, že autoři si někdy ani její věk neuvědomují, protože se běžně chová jako dospělá a i velmi inteligentní a chytré děti se v tomto věku více jako děti. Taky mi příjde jako nesmysl, že toho ví tolik a že má přečteno tolik knih, přece jen v osmi letech to všechno nemohla stihnout. Číst zřejmě uměla až tak od pěti let. Jak to všechno mohla za tři roky stihnout? Nezdá se vás celá postava jako čirý nesmysl a pokus o to aby seriál zaujal i chytré lidi a feministky? Osobně mi taky ještě příjde jako nesmysl když v osmi letech je fanatická feministka, vegetariánka a pacifistka. Není na takové názory ještě trochu malá aby je chápala? Má vůbec v osmi letech právo rozhodnout se i o změně náboženství jako to udělala, když konvertovala k budhismu?

Nejlepší odpověď
K.J.Erben

Celý tenhle seriál je nesmysl, a nástroj na vymívání mozků. Podvědomě se snaží postavou ,,Lisy" ovlivnit chování mladých dívek.Konvertace k budhismu , tomu jen nasazuje korunu. V běžném životě, by takovéto chování a budhismus nešly dohromady.

Další odpovědi
Dochy

Mně by zas zajímalo, jestli kouzelnej dědeček vážně dokázal proměnit Ivana na medvěda…

RyuzakiKate

A humor vám, pánové, nic neříká…?

Jestli chcete seriály z reálného života, tak vyjděte ven na ulici :)

Líza je jedna z mých oblíbených postav, protože se v ní občas vidím :)

Proto je to kreslený seriál, tudíž je dovoleno prakticky vše. I nesmyslnost a absurdita. Jestli ti to nic neříká, tak asi kreslené seriály nebudou pro tebe. A tím pádem ani takové skvosty jako Červený trpaslík, IT Crowd a podobné, zkrátka britský humor.

A pro děti to vůbec není, protože je tam tolik narážek a referencí, že to člověk nemá na první zhlédnutí šanci ani pochytit. S pár kamarády používáme mezi sebou spoustu hlášek právě ze Simpsnových.

Takhle bychom mohli polemizovat o každé postavě. Může být někdo tak blbej, jako Homer? Můžou být seriálové postavy Itchy a Scratchy stále naživu, když se v televizi neustále řežou? A co ti mimozemšťani ve speciálních čarodějnických dílech? :)

A co teprve South Park, tam se teprv dá mluvit o absurdnu :)

Hayzl

Tak předně…je to kreslený seriál, nikoli dokumentární pořad, takže otázka je naprosto…

Každá z postav je nějakým způsobem absurdní nebo bizarní. Důvodem je vytvořit prostor pro širokou škálu zajímavých, originálních a vtipných situací.

Líza je prototyp přechytralé prepubescentky, která spolkla veškerou moudrost světa a musí se vypořádávat s „pitomci“ okolo sebe.

Marge je prototyp tupé, bigotní, histerické a silně pokrytecké a zakomplexované manželičky, která má v hlavě nasráno, ale pamatuje si ty správné pasáže z bible.

Homer je prototyp lidového filozofa, který svou jadrnou, zemitou, ale v podstatě samovolnou a nechtěnou moudrostí občas oblažuje okolí, ale jeho příklad většinou nepadá na úrodnou půdu.

Bart je sígr, který je spíš používaný jako „spojovací“ dějová postavička atd.

Simpsonovi využívají značně sofistikovaný humor a je tam plno skrytých narážek. Není to seriál pro pitomce, ti nemají šanci pochopit ani třetinu vtipů, takže se jim nebude líbit.

Mc Merkurion

… nevím, tento stupidní seriál nesleduju, a je mi záhadno, že jej může tv vysílat před 22.00 hodinou vzhledem k častému výskytu vulgarismů (zde se za podobné výrazy maže) … opravdu totální odpad …

Teka$hi69

Publikum chtělo malou Hillary, publikum dostalo malou Hillary. To je můj názor.

klumprt

Já myslím, že ani Homer nemůže být tak hloupej.

autacek

Já si myslím, že je ještě chytřejší, než to vypadá.

MonkeyKing

Liza zastupuje v rodině archetyp chytrosti a moudrosti, který tam nikdo jiný nemá a je tam potřeba, protože způsobuje různorodost charakterů a tak komičtější situace.

anonym

RyuzakiKate To se právě mýlíte. Já náhodou komediální seriály rád, i ty kreslené. Rád se dívám na South Park, Griffinovi i na Červeného trpaslíka apod. Seriál Simpsonovi znám už z dětství, díval jsem na to jako malý a ted když jsem starší, chápu ty vtipy co mi unikali pozpátku ale zároven taky začínám nad tím seriálem přemýšlet a některé ty věci, právě jako postava Lízy mě dokáží až překvapit svou absurdností. Mimochodem Líza patřila vždy mezi mé oblíbené postavy, jako samotářský kluk, který měl málo přátel a dobře se učil jsem se v ní přímo viděl, ale připadá mi absurdní že má IQ 156, když to nemají ani leckteří dospělí chytrolíni a ty vědomosti co má prostě nemohla spolknout za 3 roky. Kdyby jí bylo třeba 14, hleděl bych na to úplně jinak.

RyuzakiKate

Taky jsem to jako malá nechápala.
Ale tyhle seriály mají spíš odpočinkový charakter, než aby nutily k zamyšlení, zas nemůžeme hledat hlubší smysl ve všem. To bychom se z toho tady zbláznili :)

Dochy

IQ 156 může mít i batole. IQ není přímo závislé tomu co člověk již stihl nastudovat (i když nějaký vliv tam podle mně bude bude). Nicméně nic nebrání dítěti mít vyšší IQ než dospělec.