annas

Je lidské slovo dobrý/špatný dar, protože někdy potěší, jindy ublíží? Neodděluje komunikace lidi víc než vzdálenosti?

Platí, že "vždy je

  1. třeba lidem říkat to, co opravdu cítíme, protože další možnost už nemusí přijít?
  2. lepší zkusit a neuspět než nezkusit a celý život si to vyčítat?"

Podle https://kazdy­denscitatem.cz/

--
Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/%C5%­BEirafy-z%C3%A1bava-diskuse-v%C3%BD%C5%A1ka-dialog-627031/

Nejlepší odpověď
Drap

V každém případě je slovo vynikající dar. Je jen na nás, jak ho použijeme a dokážeme zúročit jeho přednosti.
1, Jsou občas i věci které je vhodnější neříkat. Naopak většinou věcí je dobré říci hned a nečekat. Osobně mám i tu zkušenost, že jsem některým lidem nestačil říct, jak moc je mám rád a jak si jich vážím. Bohužel, dnes už neni komu to říct a o to více to bolí. Říkejme proto tyto kladné věci včas,.
2, Určitě lepší vždy zkusit a nečekat. I neúspěch může přinést mnoho dobra.
Komunikace jako celek poslední dobou zřejmě nějak ustupuje. Zvykli jsme si na nové technologie a díky nim dost často zkracujeme komunikaci na krátky, ne dostatečně výstižný text. Myslím tím komunikaci mezi lidmi jako celek.
Třeba obyčejná jízda vlakem. Za mého mládí se ve vlacích komunikovalo, pokud cestoval člověk sám, našlo se spousta příležitostí jak s někým navázat rozhovor.Člověk se seznámil s mnoha lidmi, dozvěděl se spoustu věcí. Dnes když příjdeme do vlaku, většina lidí sedí, nevidí, neslyší, a hledí do telefonů a podobných zařízení. V celém vagonu ticho a jen kmitají palce. Je to škoda, svým způsobem tak škodíme sami sobě.