orestez

Je levnější mosazná, nebo CU trubka o průměru 20 mm než takové dřevěné držáky na závěsy?

Jen závidím lidem, kteří nic neřeší. A já chci ušetřit. C-MINOR kroužky, vlastně Céčka 12 ks stojí 79,–.

Nejlepší odpověď
Drap

Měď je dražší než mosaz a mosaz je podstatně dražší než dřevo. Zde se zřejmě promítají náklady na výrobu a technologii zpracování. Každý si může vybrat podle svého vkusu a peněženky.

Další odpovědi
aliendrone

Hmm, neradím ti ani měď (je měkká, navíc časem hnusná) ani mosaz ani dřevo. (to poslední je vážně shit, pokud máš konzoli delší než 1 – 1,5 m, tak unese jen lehkou záclonu. Průměrný závěs se na dvojmetrové dřevěné konzoli udrží, nicméně s tím, že cca po roce se začne prohýbat. (s těžkým hustým závěsem proti světlu podstatně dřív, klidně po 1/4 roku!)

Jestli chceš za každou cenu měď, tak kup 1/2´´ (ocelovou instalatérskou půlcoulovku) a na 10–15 minut ji ponoř do silnějšího roztoku modré skalice (Síran měďnatý CuSO4 – k dostání v zahradnictví a vůbec všude možně v hobbymarketech) Takhle budeš mít pevnou OCEL s měděným povrchem (když se ti líbí)

orestez

Nechci měď, jen všechny trubky jsou drahé.

orestez

Dobře, Drap, zeptám se v Noimanovi nebo Unihobby.