bolak

Je levnější BUS nebo vlak?

Nejlepší odpověď
quentos

Kdyby na toto existovala jednoznačná jednoslovná odpověď, ten druhej už by to dávno zabalil zkrachovav. Má se to zhruba tak: jedete-li někam jen příležitostně a jednorázově, pak je levnější autobus. Jezdíte-li někam pravidelně, pak se vám spíš vyplatí vlak.

Obecně totiž platí, že vlak je sice dražší, ale má propracovaný systém slev. Za sebe – jezdím prakticky výlučně vlakem, neboť při mé „slevě z levnějšího tarifu“ se vlakové jízdné nedá s autobusem srovnat.

Další odpovědi
terry

Asi bus, ale vlak je pohodlnější. A neplatí to vždy. Záleží na tom , kdy a kam se jede. Někdy se musí u busu také přestupovat.

lukas.zmizik

kazdopadne bus … novy koupis v linkove verzi kolem 3–4 mega, slusny zajezdak 5 mega a vys…

pro porovnani naklady na porizeni jednotek, jako jsou city elefant, jdou do desitek milionu

suaeda

U nás cestuji zásadně autobusem. Preferuji nejenom student agency. Co se týče vlaků asi by to nebylo špatné cestování, ale je třeba provést velkou čistku u všech (3) nadřízených nabubřelých ředitelství, které současně provozují naši <ČD> železnici.
Nedávno jsem cestoval na regionální železnici v Německu. Nelze to vůbec porovnat s naší železniční dopravou. Přesnost, čistota, komfort, informovanost, slušnost…