Rokio

Je lev příbuzný kočce?

Lev je šelma kočkovitá. Znamená to, že lev je blízký příbuzný kočce?

Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Rodina velkých koček má dvě větve

Rodina velkých koček se podle výsledků nové genetické studie dá rozdělit na dvě větvě: do první spadají lvi, levharti a jaguáři, druhou představují tygři a takzvaní sněžní levharti.

Velké kočky se od zbytku moderní čeledi kočkovití (Felidae) oddělily asi před 11 miliony let. Čeleď zahrnuje pět druhů velkých koček rodu Panthera – tedy lva, tygra, levharta, jaguára a irbise, kterému se přezdívá sněžný levhart – a dva druhy mnohem menšího levharta obláčkového (Neofelis nebulosa, N. diardi). Evoluce a příbuzenské vztahy velkých koček jsou sice předmětem mnoha vědeckých prací, ale žádné dvě molekulární studie zatím nedošly ke stejným výsledkům.

Více v odkazu.

https://plus.roz­hlas.cz/rodina-velkych-kocek-ma-dve-vetve-6643472

Další odpovědi
Drap

Příbuzný je, patří do stejného druhu, ale o blízkém příbuzném se mluvit nedá.

Kazatel

Pochopitelně že je příbuzným, otázka je jen z jakého kolena.

elkon

Zopakuj si učivo základní školy.

Klobouk

Lev je hlavně savec takže je podobný vopici

Dochy

Klobouk: „Lev je hlavně savec takže je podobný vopici“ – Zatímco kočka je ryba a je tedy podobná kapru. 😉