greenpoker33

Je lepsi výpověď zaměstnavatelem 52 f) nebo dohoda o ukončení HPP?

Odpovědi
Kepler

Záleží, z jakého důvodu došlo ze strany zaměstnavatele k ukončení pracovního poměru. Nevím co je to 52f a pátrat po tom nehodlám. Někdy je dohoda lepší, zvláště když šlo o pochybení zaměstnance.

led

Výpověď daná zaměstnavatelem
§ 52
Zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď jen z těchto důvodů

  1. nesplňuje-li zaměstnanec předpoklady stanovené právními předpisy pro výkon sjednané práce nebo nesplňuje-li bez zavinění zaměstnavatele požadavky pro řádný výkon této práce; spočívá-li nesplňování těchto požadavků v neuspokojivých pracovních výsledcích, je možné zaměstnanci z tohoto důvodu dát výpověď, jen jestliže byl zaměstnavatelem v době posledních 12 měsíců písemně vyzván k jejich odstranění a zaměstnanec je v přiměřené době neodstranil,

v danom paragrafe je jasne definované: „je možné zaměstnanci z tohoto důvodu dát výpověď, jen jestliže byl zaměstnavatelem v době posledních 12 měsíců písemně vyzván k jejich odstranění a zaměstnanec je v přiměřené době neodstranil,“
pokiaľ bola táto podmienka splnená, niet čo riešiť. V tomto prípade si myslím, že dohoda je lepšia než paragraf, ale to závisí od vás a podmienok.
pokiaľ podmienka nebola splnená možno (alebo nemusí) sa na ukončení HPP dohodnúť.
zdroj http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

Drap

Proč lepší ? Pro koho ?
Vždy záleží na situaci. Pro hledání nového zaměstnání je zřejmě výhodnější dohoda.