Avatar uživatele
Milan3001

Je lepší switch nebo rozdvojka?

Zdravím,

chtěl bych se jen ujistit, že to chápu správně.
Mám v pokoji dvě zásuvky pro internet (UTP) ale tři zařízení, která bych na to rád připojil. Teď mám TV na wifi, ale radši bych aby to tam teklo kabelem. Je lepší pořídit switch nebo rozdvojku, abych to připojení rozšířil i pro další zařízení?

předem moc díky

Zajímavá 0 před 1218 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Rozdvojka ? To jako myslíš taková ta krabička se dvěma samicama a z ní kouká kablík se samcem ? To se dá použít jen ve zvláštním případě a musí být použitá na obou stranách. Tedy tam, kde se do té zásuvky pouští signál musí být také taková. Pro nižší rychlosti (100Mb) se totiž využívá jen polovina drátů v kabelu, takže tohle je možnost jak jeden kabel zdvojit, musí do něj tedy být přivedeny dva signály.
Kdežto přepínač ti z jednoho vstupu dokáže udělat několik nezávislých výstupních.
Při dnešních cenách tě malý přepínač vyjde levněji, jednodušeji a polehlivěji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Podle mě je to jedno, pokud je to funkční. Internetové připojení mám po drátech a pak mám něco kabelem, něco přes WiFi. A je to OK. Např. jeden počítač mám k tiskárně připojený kabelem, druhý přes WiFi a noťas pokud ho použiju, tak taky přes WiFi. Televizi mám k routeru taky připojenou přes WiFi. Tak je pak propojená i s počítači, případně i s NAS, když je potřeba..

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Arne1

Elkon: Jsi úplně mimo.

před 1218 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek