Weroniq

je lepší slyšet že jste mladší nebo starší než ve skutečnosti vypadáte?

od určitého věku je asi pochvala, když žena vypadá mladší než je její skutečný věk, ale mně to přišlo docela jako urážka, když mi bylo řečeno, že na svůj věk vůbec nevypadám, že by mě řadili mezi puberťačky..

Nejlepší odpověď
anonym

Tak mě je 31 let a ještě se mi stává, že se mě někde ptají jestli mi bylo již 18 let. Neurazím se, ale naopak jsem potěšena.
Doplňuji:
Mě vlastně lidé vždycky hádali méně let než mi je. Když jsem šla v plnoletosti někam na pivo, tak jsem si raději se sebou brala občanský průkaz. Je určitě lepší když si lidé myslí, že jsem mladší, než by mi tipovali 40 – 50 let. Takže asi tak nějak.

Další odpovědi
iceT

A teď si vem třeba,že kluk sbalí holku co vypadá na 18 a ejhle,ono jí ještě není 15,to je pak na problém zaděláno.
Ale k otázce,určitě je lepší slyšet,že vypadám na méně než mi ve skutečnosti je,v mládí mi to ale bylo spíš přítěží,když ve dvaceti po tobě jedou kluci,co mají teprve 16,tak je to fakt otrava. A ve 22 se tvářit jako že máš 18,protože tvýmu klukovi je právě tolik…ale tehdy to byla fakt sranda.

briketka10

nikdy by mě neurazilo, kdyby mi říkal každý, že vypadám mladší jen ať mi tak říkají :)
ale oni mi vlastně tak říkají a v pubertě dávno nejsem :o)

Damiana

Mnó, existují různé zážitky. Mě osobně je jedno jaké číslo je v rodném pergamenu. A to s věkem a vizáží je také scestné – jako každé kastování. Když je člověk v pohodě, obvykle vypadá lépe – protože se tak i cítí. A pak to zase někomu může vadit a ze zloby tě uzemní nějakou hnusnou číslicí.

Třeba včera jsem slyšela jednu dívku na oslavě svých šestnáctých narozenin doslova lkát nad tím, že jí je už(!) tolik kolik jí je. Dušovala se, že bude pořád říkat, že je jí patnáct, že nechce být stará šestnáctka. Její babička jí na to řekla, že jí by stačilo alespoň padesát…:-)
Nebo. Znala jsem jednu, které bylo třicet, nikdy jí nikdo nelichotil a ona to zoufale potřebovala. Uchýlila se k trapné hříčce a ráda kde komu na potkání doslova cpala, že je jí pětačtyřicet! Úplně si libovala v tom, jak každý opěvoval její geny a obdivoval mladistvý šmrnc. Jenomže. Jednou jí jeden neomalenec řekl na plná ústa: Fakt? Já bych vám řekl tak nejvíc čtyřicet!
A bylo po srandě.
Doplňuji:
Vypadat „mladší“ se bude vždycky „nosit“. Bude to úspěšná lichotka, protože kult mládí v naší kultuře frčí. Mládí znamená krásu, sílu, plodnost. A to chce každý.

Sůwa

Od šedesáti je mi to jedno a taky mi už nikdo nemá důvod věk hádat. Jedině snad revizor, ale předstírat že je ji sedmdesát bych si ještě netroufla 🙂.

Lucijej

Když je člověk mládě, tak rád slyší, že vypadá starší. Když mi ve dvaceti jedna babča řekla, že mi tipovala třináct, tak to se mnou málem seklo :D.
Ale jednoho dne se to obrátí a teď jsem jen ráda, když mi tipujou dvacet :D

Lakeysha

vždycky jenom mladší! v jakémkoliv věku…

venkovan

Mladší starší – to je jedno.
Horší když někdo řekne ty vypadáš blbě jako …

LucieS

Tak já si myslím,že starší žena,které někdo řekně, že vypadá mladší než ve skutečnosti je, tak je opravdu ráda a považuje to za lichotku,ovšem třeba patnáctiletá dívka je naopak radši,když se o ní prohlásí, že vypadá starší než ve skutečnosti je. Takže pokud to někoho štve,že vypadá mladší, tak si uvědomte,že jednou za to budete možná vděční :)

jarní VLK

muj nazor je ne ze clovek nato jak se citi ale spise jak ho berou ostatni . Mam kamozku a ty drive rikali ze vipada starsi a ted zas ze pri mlaci a oboje se ji neliby a pro myho otce je pri podst kdyz mu nekdo rekne ze vipada starsi nez je

david22

Mně je 31 a lidé mi tipují běžně tak kolem 25. Což mi teď lichotí. Když mi ale bylo 18 a lidi mi tipovali 15, docela mě to sr**o.

DitkaH

Buď za to teď ráda, až budeš starší, tak si to budeš určitě pochvalovat :)) všichni okolo budou vypadat jako báby a ty jediná ne :)