Kostronanda1

Je lepší slim pračka, nebo vrchní plnění?

Vybírám pračku a bohužel musím brát velký ohled na rozměry. Přemýšlím, jestli je lepší úspora prostřednictvím vrchního plnění nebo raději tím, že vyberu „slim“ pračku. Zatím se přikláním asi ke slimce, ale nevím, jestli to nemá nějakou skrytou nevýhodu.
Váš názor?
Díky

Nejlepší odpověď
Pepa25

Výhody a nevýhody praček podle způsobu plnění:

Horní plnění
+Prostorově méně náročné, hodí se do stísněných prostor.
+K vložení nebo vytažení prádla stačí jen volný prostor nad pračkou.
+Nemusíte se tolik ohýbat.

  • Nemůžete na ni umístit sušičku.
  • Bohužel mezi nimi není takový výběr jako u druhého typu.

Plnění zepředu

  • Většina praček
  • Průhledné víko bubnu, vidíte v jakém stavu je praní.
  • Můžete na ni postavit i sušičku.
  • Vhodná pro zapuštění do kuchyňské linky nebo jiného nábytku.
  • Může mít vysokou kapacitu bubnu.
    • Otevírání dvířek do boku potřebuje svůj prostor a proto se jedná o prostorově náročnější variantu.

Zdroj: https://www.co­vybrat.cz/nej­lepsi-pracky/

Další odpovědi
Schluker

Vrchni plneni ma nevyhodu – nelze vyuzit pristor na pracce pro odklada i veci nebo na susicku. Jinak si myslim ze je to jedno, jde o vase preference.

elkon

Vrchní plnění je praktičtější, nemůže dojít k tomu, že vyteče voda při porušené manžetě. Ten, kdo má rád pořádek nepotřebuje mít roztahané věci na pračce, tak jak se tu zmínil Schluker. Od toho jsou odkládací místa.

Dochy

Přední plnění:

  • Vidíte na to prádlo (i když vám to zpravidla k ničemu není)
  • plocha pračky a volno nad pračkou
  • místo před pračkou

Horní plnění:
+Buben může být uchycen z obou stran, což může snížit nároky na ložiska – takže teoreticky za stejnou cenu může mít pračka podstatně vyšší životnost.

  • volný prostor kolem pračky
  • není vidět na prádlo při praní (ale stejně, většina lidí kouká radši na TV)
  • nutný prostor nad pračkou (takže např. nemůže být pod bojlerem, kotlem, …)