Avatar uživatele
sesednizkola

Je lepší si to pokazit po svém, nebo podle rady druhého?

Teď ale vážně. Spousta krát jsem slyšel věty jako kdybych to tak udělal, alespoň bych věděl, že jsem si to po.ral podle sebe… že si za to můžu sám… atd. Já mám teda vždycky větší vztek když vím, že jsem si to pokazil podle sebe a nedal na toho „kdo to říkal“.

A co vy? Když něco pokazite, protože jste sami učinili toto rozhodnutí, jste naštvaní víc, než kdyby rozhodnutí bylo správné ovšem nedokonané a učiněno bylo by podle doporučení někoho jiného?

Mě právě pak přijde, že když mám pocit, že za to jako by „nemůžu“, tak ten vztek překonám snadněji právě.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Kepler, Jugar1 před 2569 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Je lepší si to pokazit po svém – aspoň pak nejsem naštvaný na někoho jiného (kdo třeba radil v dobré víře)…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já si to vždycky radši zmrvím podle toho, komu nejvíc věřím. To jest podle sebe. Aspoň nemusím nadávat na cizí radu v případě vlastního úspěchu 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Raději pokazit po svém, sebe mám ráda a lecsos si odpustím. Na ty druhé se alespoň nemusím zlobit. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Ráda si nechám poradit ve věcech, kterým nerozumím. Např. v oboru stavebnictví, automechaniky, fyziky či chemie. V běžných denních událostech, kdy můžu zapojit svůj selský a logický rozum, se řídím zásadně jen podle sebe. Pak si třeba za své mylné rozhodnutí ještě dlouhou dobu nadávám, ale víc bych byla naštvaná, kdybych poslechla špatné rady. To bych byla naštvaná nejen na sebe, ale i na toho rádce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já nevím, v životě jsem ještě nic nepokazdil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

To je jedno, vždy sú vinní tí druhí.
Pokazím to po svojom a nadávam na tých druhých, že ma nezastavili, neporadili. Ten krásny pocit, mať na koho svoju chybu zviesť.
Len sa obzrite okolo seba, má niekto iný názor? Prizná si každý svoju chybu? Tak vidíte…
…my aj vy, čo si dobrovoľne priznáte chybu a hrešíte samych seba v prípade neúspechu, nie tých druhých, ste jedni z mála a aspoň nemusíte „nadávat na cizí radu v případě vlastního úspěchu“(Kepler)
kto nič nerobí, nič nepokazí, alebo ako píše zjentek „nepokazdí“.(„ne­pokazdí“, krásny výraz, odkiaľže môže byť?)

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

To záleží na tom, jestli pak chceš nadávat na někoho jiného (někomu jinému) nebo jen sobě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

V momentě, kdy člověk může neúspěch jakoby svést na někoho jiného
(rádce, okolnosti, …) je to naopak horší. Protože ví, že se nad problémem
měl více zamyslet, najít si další informace, zvážit další možná řešení,…

Za mne:
Radši si to pokazit po svém …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek