Avatar uživatele
Kelt

Je lepší se holit strojkem, nebo žiletkou s několika břity?

Omlouvám se za terminologii. Žiletkou myslím ruční zařízení do ruky s jedním nebo více břity, které holí díky pěně nebo krému, a strojkem, který má uvnitř motor a je vibrační nebo frézový, holí suchou i vlhkou tvář. Strojek vyjde finančně dráž, ale měl by vydržet déle, žiletka je na pár použití a je levnější. Já to střídám, našel jsem zapomenutý strojek Panasonic, který se musí dobíjet a holí i na sucho. Koupil jsem ho snad před 16 lety za 4000 Kč, a od těch dob se neměnila fólie ani se nebrousily břity. Motorek ještě funguje. Přijde mi lepší se holit žiletkou a krémem na holení. A co preferujete pánové, vy? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1475 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Já nad tím moc nepřemýšlím. Kvalita oholení nezávisí na počtu břitů, ale na jejich kvalitě. Holicí strojky jsem už dávno zavrhnul a teď si kupuju výhradně jednorázová holítka. Výsledek je srovnatelný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Mě strojky prostě škubou. Tak jedu na „žiletkách“. Jednoznačně je to mnohem jemější a trvanlivější holení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Dávám přednost strojku, nehrozí říznutí a paradoxně je z dlouhodobého hlediska levnější – investice se vrátí. Nový jsem musel pořídit cca po 15 letech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Kdo má tvrdé vousy jako já, se holicím strojkem neoholí (zkoušel jsem jich několik). Kdysi jsem používal anglické žiletky Gilette, nyní již několik desítek let používám žiletky Astra (ty bez platiny).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Já mám roky Mach3 a k tomu gel (lepší než pěna). Elektrika je vo ničem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Vždy se nejlépe oholíš břitvou. Žádný strojek ani žádná žiletka se břitvě nevyrovná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Po testech všeho možného jsem zůstal u klasických žiletek. Ty jednorázové holící strojky jsou nepoužitelné pokud se člověk na holení vys… na týden.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Elkone, tos ještě nezkusil americkej GiLLette. To je teprve značka! 😁 Ono.. s napodobeninama moc parády neuděláš. 😁

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Gillette

před 1475 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek