ZIU 682

Je menší zlo prodávat drogy, nebo zbraně?

Co z uvedeného je menší zlo?

Nejlepší odpověď
ptáč

Menší zlo je neprodávat drogy. Větší zlo je neprodávat zbraně. Zločin je odzbrojit lid.

Další odpovědi
Drap

Oboje je výhodné, než tě chytnou. Zbraně lze na rozdíl od drog prodávat legálně.

redy

Stejný, obojí zabijí…

anonym

Prodávat je menší zlo, než používat!

Šidlo

za drogy sa považuje všetko návykové, takže: mäso, cukor, syr, čokoláda, muškátový orech, hubičky, marihuana, alkohol, až po tvrdé drogy

za zbraň sa dá považovať úplne všetko od kuchynského náčinia (klasika), cez rôzne jedy, extrémne dávky liekov, tazer, spreje, psy, hady (načo jed, stačí škrtenie, že?) až po strelné zbrane

dieťatu je vlastne nebezpečné predať aj surové mäso a bežné analgetikum

ak myslíte zákonom definované drogy a zbrane…opäť záleží od použitia

ak sa nelegálna droga použije ako liek a nelegálnou zbraňou zastrelia vzteklé zviera, je to nelegálne, ale nie nemorálne a azda ani neetické

všeobecne, organizovaný zločin väčšinou predáva oboje, často tým istým ľudom, takže klasické predávanie drog a zbraní je zlé asi rovnako

lexx

drogy jsou menší poáč zlikvidujou toho kdo je dobrovolně nakoupí a použije kdežto zbraň proti jinému a (možná) opakovaně

ivzez

Ani jedno.