Complex

Je lepší přiznat si, že nepovedený život není tragédie, ale brát jej jako komedii?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se to zevšeobecňovat. Tragédie jednoho se může jevit jako komedie pro druhého.

Život je komedie pro toho, kdo myslí a tragédie pro toho, kdo cítí. – Jonathan Swift

https://azcita­ty.cz/jonathan-swift/28953/

Záleží na tom,. zda je člověkl pesimista, nebo opiimsita. Nedá se na všechno zlé zapomenout,. zůstává to v naší myslí, ale uvědomit si, že už se to stalo,. nemí možné změnit. Ale život jde dál …

Myslím si, že je možné se naučit radovat se z maličkostí,. žít přítomností, nevracet se do mionulosti, kterou není možné změnit, brát tak, jako to bylo,. ale je možné se dívat jinýma očima.. Je možné se poučit …

I optimista si uvědomuje, že se v životě může něco stát, ale určitě to lépe zvládne než pseimsita.

Jaká říkal moje oblíbená Scarlett O Harová „Budu na to myslet až zítra.“

Život je život … klaždý ten svůj vidí jinak …

Další odpovědi
Drap

Lepší pro koho? Komu by se i mělo přiznávat? Záleží na každém jedinci jak svůj život hodnotí a jak je s ním spokojen.

Michala11

Sebeobhajoba bývá silnější, než sebereflexe. Ale proč ne:)

ivzez

Svůj život můžete brát, jak uznáte za vhodné, ale neměl byste
soudit jiné životy. Jak chcete posuzovat „povedenost života“?

S tím, co se Vám může zdát jako nepovedený život, může být ten,
kdo jej žije, spokojen, může mu připadat „povedený“.

Podle mne je „povedený“ každý život. Jednou se něco nevydaří, jindy se
vydaří něco jiného. Záleží na každém, jak ke svému životu přistupuje.