Rokio

Je lepší přispívat na chudé nebo na ekologii?

Chudí nebo planeta?

Nejlepší odpověď
zjentek

Nepřispívat na nic! A potom se bude dařit tomu, čemu se dařit má.

EKOnomika jde s EKOlogií ruku v ruce ..když ekologii ekonomicky podpoříš, rozbíjíš EKOsystém.

Další odpovědi
Kepler

Na ekologii. Nedarovat ryby, ale naučit se chytat je. Nekakat do vlastního hnízda. Ta planeta není naše, je nám jen propůjčena!

anonym

Nepřispívat na nic.Nevíš kdo sbírku nezneužije.

VeRe1983

Spíše se chovat maximálně ekologicky a přispívat sám planetě. Příspěvek na chudé je zjednodušující termín. Záleží na tom, zda jde o jednorázovou pomoc, anebo soustavnou. V případě soustavné bych rozhodně řešil, zda ta má pomoc bude spočívat v tom, že někomu budu posílat ryby, anebo mu pomáhat, aby se naučil rybařit. Pokud mi rozumíte.

anonym

Na které chudé, u nás, nebo na ty kteří žiji ve Třetím světě, na ekologii u nás nebo ve světě? Ty nevidíš, kolik stát vydává finančních prostředků na obé? On to nedává ze svých kapes, ale z kapes daňových poplatníků a to se má ještě přispívat individuálně? Mimo ČR: NASRAT !

Drap

%Na co chceš. Vyjde to na stejno. 80% prostředků se ve většině případů rozplyne dříve než dojdou ke svému cíli.

lexx

nikomu, jeden za vosumnact a druhej za dvacet bez dvou, až to padne u nás na hubu (a to bude brzo…brzo) nikdo Tobě nedá nic

Radius

Já nepřispívám na nic, ale přímo pomáhám svým rodičům a prarodičům a známým. Třeba jim zjistím co potřebují nebo nakoupím, vyřídím s ůřady co potřebují (např. prodloužím platnost průkazu), zaplatím za ně převodem co je potřeba) také jsem jim objednal obědy (teď jim denně přivezou domů čerstvý oběd, zchlazený, oni si to jen ohřejí v mikrovlnce a snědí). Dále jim pomáhám, že je kdyź potřebují, objednám k lékaři a pak je doprovodím tam i zpět a vyzvednu jim léky v lékárně. Také pomáhám dalším příbuzným, když potřebují něco sehnat, opravit, vše zařídím a udělám nebo spíše seženu někoho, kdo to umí.

Mám v rodině jednoho, kterému se hodně zhoršil zrak, tak mu také pomáhám, třeba jsem mu teď sehnal mluvící budík (každou hodinu kromě noci řekne čas nebo když zmáčkne tlačítko také se hned dozví čas, dále mluvící váhu a mluvící měřič krevního tlaku – obojí mluví pěkně česky a on nemusí používat lupu nebo se dívat hodně zblízka). Loni jsem mu pomohl s žádostí o prodlužení průkazu a napsal k tomu na další papír stručně a slušně na PC prosbu, že dotyčný už velmi špatně vidí a tak mu s tím vyřízením pomáhám a že já vidím a napsal jsem na sebe mobil a mail, a kdyby něco chybělo nebo se chtěli něco zeptat, ať mi napíší, že okamžitě zareaguji a zařídím vše potřebné. Vyřídili to rychle a bez problému a já měl jistotu, že nepřijde odpovéď: Ještě nám pošlete (…něco…).

Určiťe to funguje dobře, pomáhám těm, co se o mě starali když jsem byl sám mladý a neuměl jsem to a přitom potřeboval. A já hned vidím, že ta moje pomoc opravdu funguje potřebným okolo (v naší rodině). Až sám budu starý, budu rád když mi děti a příbuzní také podobně pomohou (snad ano)!

kodl67

Přispíval jsem na různé nadace…ale nedávno se profláklo že část darů používají na uprchlickou krizi,takže finíto…konec.Navíc dost velkou část použijí na svoje platy a provoz.Takže jediné na koho teď přispěju,je psí ůtulek v našem městě,to myslím naprosto vážně!