Konan-Pain

Je lepší prasátku kopýtka ostříhat nebo obrousit?

Doplňuji:
Hitchounek je právě domácí prasátko :) A kvůli svému nachlazení byl doteď venku jen pod dozorem (A v těch chvílích běžel na trávu) – a asi ještě i bude, kvůli dešti…

Nejlepší odpověď
www

Zvířeti ve chlévě netřeba ničeho z uvedeného.
Malému „mazlíčkovi“ v bytě raději brousit, než stříhat. Zvláště pak pro chovatele začátečníka.

Další odpovědi
Drap

U prasat se běžně nohy nijak neupravují. Stačí si je většinou přibrušovat přírodní cestou. Pokud je rohovina nějak narušena, prasklá, či nemocná, tak se upravuje. Pokud však nemáš zkušenosti, tak se sama do podobných zákroků nepouštěj a pozvi veterináře.

IQ tykve

Jako znalec a vykonavatel úpravy paznehtů u skotu se úprava u vepřů neprovádí. Do jateční váhy, která je v dnešní době poměrně krátká, není potřeba se zabývat stříháním a nedejbože broušením. Jak uvádí Drap, spárky se samovolně obrušují. Nedokáži si představit, aby se dvakrát do roka tato úprava prováděla u několik set hlavého stáda prasat, jak píše Bohemika. Asi se spletla se skotem. U dojnic se opravdu provádí úprava paznehtů 2* ročně, pokud tedy v letním období nechodí na pastvu.
Doplňuji:
Pro Bohemicu. Prase domácí (Sus scrofa f. domestica) je významné domácí zvíře, chované především pro maso, vyšlechtěné z prasete divokého (Sus scrofa). Z dotazu není patrné, zda zmiňované prase domácí je ( údajně) nějaký bytový mazlíček. Takové , rádoby chovatelé bych střílel od pasu. Co se týče úpravy paznehtů u bravu je nemyslitelné, aby si chovatel ve velkochovu zajistil její ortopedickou úpravu paznehtů. At´ je to tak nebo tak, nechceš upravit …nehty ?

honza19hk

na to abys ho pak zbaštil to vliv nemá.

anonym

Obtěžující odpověď:
Prasata nemají kopyta, ale paznehty (event.špárky) a při běžném ustájení se ošetřují 2×ročně, pokud se při pravidelných kontrolách a péči neobjeví nějaký problém.
Pokud tvoje prasátko nemá dostatek pohybu v přirozených podmínkách a ještě
k tomu nemá standardní ustájení, ve kterém by docházelo k přirozenému opotřebení paznehtů, zeptej se přímo nějakých takových chovatelů na poradně www.ifauna.cz

byla smazána administrátorem z důvodu: Obtěžující příspěvek / spam (např. vkládání reklam, nesmyslný obsah).
Otázky a odpovědi, které nejsou v souladu s kodexem serveru, nebo neodpovídají zaměření serveru mohou být administrátorem smazány.

Odpovědi.cz

anonym

Registrovaný

Konan-Pain
Jak poznat, že je potřeba praseti zastřihnout kopyta?

Doplněna:
Ani když je trvale doma a ven se chodí jen napást a projít?

Zajímavá: Označit otázku jako zajímavou 0
Následovat
Nahlásit
Doplněna před 10 dny

Diskuze: žádný příspěvek

Sdílet:

Poslat e-mailem

Nejlepší odpověď
Zlatý

Bohemica

Jak to poznáš? Když bude mít paznehty ve tvaru lyží. 🙂

Doplňuji:
Prasata nemají kopyta, ale paznehty (event.špárky) a při běžném ustájení se ošetřují 2×ročně, pokud se při pravidelných kontrolách a péči neobjeví nějaký problém.
Pokud tvoje prasátko nemá dostatek pohybu v přirozených podmínkách a ještě
k tomu nemá standardní ustájení, ve kterém by docházelo k přirozenému opotřebení paznehtů, zeptej se přímo nějakých takových chovatelů na poradně www.ifauna.cz

Palec byl odpovědi udělen 3
Nominace: 1
Nahlásit
Vložena před 9 dny

Konan-Pain

IQ tykve: Domácím prasátkem jsem měla na mysli miniprase… -_- Ale můžeme se sejít, sestřelit mě vás sice nenechám, ale s radostí si vyměním role, poněvadž já bych zase střílela lidi, kteří prasata zabíjí. ;)

IQ tykve

To je jiná. Díky za doplnění otázky. Jinak, až bude mít prasátko na kahánku, třeba nevhodným chovem, vzpomeň si na mne. Jsem i řezník – amatér!