FlAsh_7

Je lepší pracovat v soukromém, anebo ve veřejném sektoru?

Odpovědi
Reganois

Záleží, co si člověk pod tím slibuje. V soukromém sektoru je člověk více nesvázaný a má možnost se seberealizovat dle vlastních představ, prostě mu do toho stát nekrafá. S tím je ovšem spojena plná osobní zodpovědnost, nemůže se tolik spoléhat na ostatní a podstupuje větší riziko (příjem, situace na trhu…). Ve veřejném sektoru je člověk více závislý na státním aparátu. Musí pracovat dle předepsaných stanov a poslouchat svého nadřízeného. Má ovšem prakticky jistotu stálého příjmu a nemusí mít strach, že by ze dne na den ztratil práci. V soukromém sektoru člověk často pracuju kldině až do večera, ve státní správě má jasně nastavenou pracovní dobu včetně pauzy na oběd. Soukromník si čas stanovuje sám a nemusí striktně dodržovat hodiny (větší svoboda rozhodnutí). Vše má své klady a zápory, záleží, co ti více vyhovuje. Je to subjektivní.

Ametyst

Pouhým okem je vidět, jak si ve společnosti stojí soukromý sektor- neustále podezírán z nekalého jednání, kontrolován, poslední rok i nepokrytě likvidován. Vláda přisypává jen státním zaměstnancům, jejichž řady navíc stále rozšiřuje. Už celé tři dny se snažím dovolat na jeden úřad a sjednat si návštěvu. Neberou telefon, a párkrát ho i típli. Tomu říkám práce za peníze daňových poplatníků. Odporné. U mě naopak mají nulovou prestiž.

df

Nakoupit za 1 Kč a prodat bratru za 1,50 Kč. Odecteš náklady a zbyde ti 20 haléřů. Nebo postavit dům a prodat ho s milionovým vývarem. Na to se chystám.

UPhelp

Soukromý, zcela jednoznačně. Ve veřejném tak leda monarcha, ale to není tak úplně práce, jakož spíš život.
Veřejný sektor – nulové šance, ohodnocení, postup (povýšení) taky nic moc, žádné možnosti, musí se splňovat podmínky (školy, atd), na které se v soukromém sektoru nedbá. Zbytečná nařízení, kontroly, chaos, pracovní pravidla.. A to mluvím jen o zaměstnání. Pracovat v soukromém sektoru taky znamená podnikat a to jsou v podstatě skoro neomezené možnosti a příležitosti.
Každopádně při zaměstnání v soukromém sektoru to záleží hodně na firmě, jak to má všechno nastaveno (a tady mají podnikatelé/ma­jitelé, ředitelé a vedoucí značnou volnost). Ale ve veřejném sektoru si moc nevybereš, tam je to skoro všude stejné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.