oskar

Je lepší počítač,nebo notebook?

Nejlepší odpověď
Terryle

Podle toho, co s ním hodláš dělat. Pokud ti bude jen stát na stole, kup si stolní – vyjde levněji a má lepší výkon. Ale pokud studuješ nebo studovat budeš, případně budeš potřebovat počítač k práci a nechceš si přenášet data po internetu nebo na fleškách, šla bych do notebooku. Stejně tak, pokud jsi často na cestách.

Další odpovědi
Děda Louda

Stejný problém nastává při jakékoli volbě. Je lepší červené nebo zelené jablko, je lepší malé nebo velké auto, je lepší husí nebo kajčí peří do duchny…
Každá volba má svá pro i proti. To znají zejména pánové při váhání mezi brunetou a blondýnou.

led

Najprv si treba položiť otázky:
1 – budem na jednom mieste, alebo chcem byť mobilný
2 – k čomu chcem použiť počítač
2a- kancelárske práce
2b- mediálne práce – video, audio
2c- hry
2d- pracovná stanica
3 – aký operačný systém a aké softwarové vybavenie chcem použiť
3a- free – bezplatné
3b- platené
4 – aké periférie (zariadenia) k tomu budem používať. Prípadne, čo bude ovládať.
Až si toto ujasním začnem vyberať značku a typ. Odpoveď sa mi navodí už sama.

anonym

pokud vam jde o vykon tak je lepsi klasicky stolni pocitac protoze do nej muzete dostat opravdu mimoradne vykonne komponenty za obvykle nizsi ceny nez za ktere se prodavaji v noteboocich – pokud jsou vubec pro notebooky dostupne. Plati to predevsim, pokud vam kde o 3D grafiku a hry ci narocne vypocty ktere provadi mnohojadrova CPU.

pokud vam vsak primarne neje o super vysoky vykon v oblasti 3d a hrubych vypoctu, spokojite se tedy s momentalnim prumernym vykonem, nevadi vam o neco vyssi cena, mensi lcd displej a ocenite mobilitu a dostupnost kdekoliv pak je vhodnejsi samozrejme notebook

zalezi na vas.