Minas

Je lepší PHP, nebo JavaScript?

Ahoj,
jsem docela už zoufalej hledáním programátora pro svoji webovou aplikaci a i po prohledání několika fór a stránek furt nevím, zdali je lepší PHP, popř. nette anebo JavaScript. Nebudu tu psát o knowhow webu, jen potřebuju udělat databázi, odesílaní formulárů a email respondera. Mohli byste mi zhruba říct, co by bylo jak časově, tak ekonomicky výhodnější?

Pokud budete tak hodní, doporučil byste mi někdo, kde najít programátora? Nejraději studenta vysoké, jenže všichni známí nemají čas anebo jsou v jiném startupu.

Arne: No, to vím, to taky bylo jediný, co jsem se dočetl. A zbytek? Vůbec jsi mi neporadil, co spíše volit. Jsou v PHP stejné možnosti jako u JV?

Nejlepší odpověď
Arne1

Nejprve si ujasni o co jde,
JavaSkript je takový specifický jazyk, který umí zpracovávat webové prohlížeče. Uživatel si program v JavaSkriptu stáhne v rámci HTML stránky a ten se na jeho počítači provádí. JavaSkript má přístup k počítači uživatele (až to může být nebezpečné a někteří to mohou i blokovat) ale k datům na serveru má přístup jen omezený.
Naproti tomu PHP je programovací jazyk který běží pouze na serveru, má k dispozici všechny jeho prostředky včetně databází a jeho výsledkem je čistá HTML stránka která je posílána uživateli.

Další odpovědi
houbín

Podle toho, co jsi napsat ohledně tvého budoucího webu, tak jednoznačně PHP. Pozor, rozhodně nelze říct, že PHP = JavaScript a tedy se ptát, který je lepší. Každý je trochu k něčemu jinému, ale JavaScript sám o sobě úplně s databází pracovat neumí.

Btw. jsem student IT na VŠ :D .

Dochy

Kolegové Ti to napsali správně. A nerozčiluj se že Ti nikdo neporadil. Chybějí Ti základní vědomosti (už podle dotazu) a Arne se Ti je pokusil sdělit (zřejmě marně). PHP a JavaScript mají společné asi jen to. že se používají pro webové aplikace. Nelze říct že je lepší použít to nebo ono. Na většině stránek se oba kombinují, právě pro to, že každý má jiné možnosti a řeší rozdílné problémy. Pro to co potřebuješ (nebo alespoň co píšeš že potřebuješ) bude základem PHP. JavaScript pak může mít nějakou podpůrnou roli na straně klienta.

mzm

Najdi si na webu hotový produkt, co umí to, co potřebuješ. Při troše snahy ho seženeš i zdarma.

Ohledně PHP vs. JS odpověděli jiní..