Neonka

Je lepší pejska učit něco nového, nebo je rozumné naučit ho jen slyšet na základní povely a nenutit mu další výcvik ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zpočátku by měl zvládnout základní výcvik a poslušnost ,a pak každý pejsek se učí rád nové věci…to není naškodu

Další odpovědi
NikOlkáá

Jestli už umí základní povely,tak nebude na škodu ho naučit něco nového ;)

irij

ČÍM VÍCE BUDETE NA PEJSKA NÁROČNÁ A NAUČÍTE HO CO NEJVÍCE, TÍM SE VÁM TO POZDĚJI VÍCE VRÁTÍ. NIC SE NESMÍ USPĚCHAT,ALE PEJSEK SE TAKY NESMÍ NUDIT. NO A POZDĚJI PAK CHODÍ U NOHY I BEZ VODÍTKA ÚPLNĚ PŘIROZENĚ A MŮŽETE SI S NÍM POVÍDAT TÉMĚŘ JAKO S ČLOVĚKEM A ON VÍ,CO CHCETE. aLE I VY POZNÁTE CO CHCE PEJSEK, JEN JE TŘEBA BÝT VNÍMAVÝ.

AndreiRanger

Dost záleží na rase psa, každé je jinak vzdělavatelná. Je to jak u lidí, někteří mají učňák a jsou šťastní, jiní dvě VŠ a pořád chtějí víc.

Každopádně základní povely by měli zvládnout všichni, nové bych pak odvozoval od náročnosti výcviku těch základních.

ReHu

Záleží na pejskovi a na vás.
Základní povely jsou prostě základ. Ale většina pejsků ráda děla pánovi pomyšlení. Také se tím zabaví. Chodila jsem na agility a obě „holky“ to moc bavilo.