kablik

Je lepší pc vypnout nebo nechat běžet?

asi hodinu ráno v poledne podobně pak až večer, mezitím ho vypínám, myslím že je škoda proudu,jenže někdo zase tvrdí že mu časté vypínání škodí,jak to děláte vy? necháváte ho v provozu celý den?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ničeho se neboj a klidně vypínej a zapínej.
Já to dělám už mnoho let i 6 x denně a nic.
Led má pravdu. Pokud nasečítáš všechny spotřebiče ve stantby režimu dostaneš se na docela slušné plýtvání elektrikou zejména při dnešních cenách.
Snad to více vadilo CRT monitoru, ale kdo ho dneska má ?
Pokud nemáš notebook tak PS má příkon kolem 250W a to už je pořádná spotřeba !!

Další odpovědi
led

regulérne vypínanie mu neškodí. Prirodzene aj v spánku „žere“ prúd. Ono sa to nezdá ale aj malá_spotreba + malá_spotreba + malá_spotreba +… = veľká spotreba.
PS. platí to aj pri nabíjačkach na telefon

quentos

zapínám, když vstávám, a vypínám, když jdu spát… taky mám spíš obavu z toho, aby mu časté vypínání neškodilo. Jeho „střeva“ se při zapnutí prudce zahřejí, pak zas vychladnou … kdyby nás furt někdo vodil z vedra do zimy, taky by nám to nebylo zdravotně ku prospěchu.

led: no nevím, kdyby nabíječky žraly „nezanedbatelný“ proud, nebyly by na VŠ kolejích osvobozeny od poplatku za spotřebič.

led

pre quentosa a ďalších „matematikov“
nabíjačka na telefon síce nerozhýbe wattmeter, tj v domácich podmienkach neezmerateľná.
Teraz trochu matematiky:
teoretická spotreba nabíjačiek na koleji pri 100 nabíjačkách je za mesiac 400hod nabíjania+ostatné prázdne hodiny= 1kWh pri cene (vymyslím si) 5.-Kč/1Kwh
a teraz to rozpočítajte na všetkých 100
to znamená na jedného 5 halierov
Papierovačky okolo toho by vyšli na viac 🙂