annas

Je lepší než tesknit najít krásu ve smutku, naději ve ztrátě a důstojnost v prohře, tedy skutečném umění života?

Dnešní dvě otázky o smutku (dust8 a hapiky) mě inspirovaly k jinému pohledu na smutek vyjádřený slovy Arthura Millera.

https://citaty­.net/citaty/308655-arthur-miller-najit-krasu-ve-smutku-nadeji-ve-ztrate-a-dustojno/

Obrázek

https://pixaba­y.com/photos/cold-the-fog-autumn-nostalgia-2721653/

Nejlepší odpověď
dust8

V jistých momentech života se člověk uchyluje ke smutku, prohře a neštěstí, ale naštěstí každá mince má dvě strany, takže se většině lidí podaří otočit stranu.

Další odpovědi
anonym

Nejsem si jistý zda právě v tom je umění života, to jistě bude komplexnější než jen o hledání pozitivního na čemkoliv negativním.

Schopnost prohrávat je ale mimořádně důležitá pro psychiku člověka. Prohráváme totiž neustále, prohrou se totiž každý z nás učí, a učíme se pořád. To jak to umíme svou prohru přijmou pak zřejmě z velké části určuje v jakém jsme psychikém rozpoložení po převážnou většinu života.

Drap

Bezesporu je to lepší. Problém je v tom, že řešit to tímto způsobem většinou neumíme a učit se to a nacházet je velice obtížné. Po čase však každý smutek, alespoň částečně ustoupí. Je důležité naplnit tu dobu čekání a nepoddat se tomu. U nás se říkavalo, že všechno zlé, je k něčemu dobré. Možná to je svým způsobem totéž, podáno jen lidověji.

led

Bez neúspechu nespoznáte úspech, rovnako, ako bez smútku nespoznáte radosť.

Ak budete stále úspešní, ako budete vedieť, že ste úspešní?
Úspech, to nie sú len vyznamenania, potriasania rúk, sláva, majetok…
úspech to je dosiahnutie svojho cieľa napriek prekážkam a prehrám, úspech je spoznaním svojej mysle a prekonaním samého seba

anonym

zřejmě je to zkrátka o tom umět se neúspěchu jednoduše zasmát, nepovažovat jej za tragédii – a jít dál.