paul1

Je lepší systém trestání náš, nebo americký?

Je lepší náš systém trestání (za nejhorší prohřešek) , nebo americký, kdy se sčítají tresty za jednotlivé skutky?

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze určit. Záleží na tom, z kterého úhlu to posuzuješ. Oba dva systémy mají své klady a své zápory.

Další odpovědi
Herjulfson

Ideál by byl tak něco mezi. První tresty jako u nás – trest za ten nejzávažnější skutek třeba do souběhu pěti skutků. Více skutků než pět (nebo některé závažnější) by znamenalo samostatné tresty za každý skutek. Třetí soud za úmyslný skutek 15 let + trest dle výše uvedeného. Prostě už by se nemohlo stát, že někde čtete – čtyřicetiletý dvacekrát soudně trestaný recidivista…
Ano, byly by plné věznice, ale raději zaplatím o procento více na daních, abych žil v bezpečné zemi. Každý by tak mohl „uklouznout“. Nesměl by to, ale udělat třikrát. Myslím, že něco takového mají Slováci. Pro případné remcaly vím, že jsme jedna z nejbezpečnějších zemí. To však neznamená, že nás to má uchlácholit a je-li něco co může vést ke zlepšení, tak proč to neudělat?

Fm2.0

Stručně. Oba jsou dost naprd. Ale ten americký je v celkovém měřítku lepší.
Trestní justice/zákoník je mimo, jak v Česku, tak v USA. Ale u Spojených států to nesmíme jen tak zjednodušovat, protože každý z těch 50 států to může mít trochu jinak. Podobně jako, že některý má a jiný nemá trest smrti. Samozřejmě to jsou spíš jen detaily v čem se to liší, ale ten „postup” je stejný.
Ale jsem laik.