SniperCZ

Je lepši mixovat a mastrovat se studiovymi sluchátky, nebo studiovymi monitory?

.

Nejlepší odpověď
elkon

Pokud jsou sluchátka kvalitní, tak sluchátka, protože je poslech bez dalších, okolních, rušivých zvuků.

Další odpovědi
Schluker

Nejlepsi je pouzivat oboje. Poslech na monitorech a na sluchatkach je ze sve podstaty dost odlisny. Je to celkem veda a neda se jednoduse odpovedet na takto obecne polozenou otazku. Neco k pocteni ve zdroji.

Zdroj: https://www.i­zotope.com/en/le­arn/expert-mastering-engineers-on-headphones.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Hlada

Doporučuju si o zvukařině přečíst alespoň základy a podívat se do některého rozhlasového studia. Myslíš, že by si někdo troufnul dát do výroby master smíchaný ve skuchátkách?

SniperCZ

elkon měli by to být sluchatka Audio-Technica ATH-M30×