butterbarina

Je lepší měnit libry v Česku nebo v Anglii?

Ahojte, potřebovala bych vyměnit přibližně 3000 liber na koruny a nejsem si jistá, jestli mi nabídne lepší kurz směnárna v Česku nebo v Londýně. Máte popřípadě nějaký tip na dobrou směnárnu tam či tam? Děkuju
Doplňuji:
V tuto chvíli jsem v Anglii a chci přeměnit peníze vydělané na brigádě na naše, takže je mi docela jedno, kde to udělám. Exchange.cz nabízí docela dobrý kurz, děkuju za radu.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Asi bych si to vyměnil už tady (pokud víš, že je budeš opravdu potřebovat – jinak bych to řešil např. výběrem z ATM až podle skutečné potřeby). Exchange.cz nabízí VIP kurz 35,1 resp. rozpětí nákup – prodej 34,7 – 35,1, to mi přijde při kurzu ČNB střed 35,069 velmi slušné. Akorát je teď dost blbá doba, koruna je zrovna teď hodně slabá.
Doplňuji:
Stingo: docela jo. Slušná směnárna v jakékoliv evropské zemi má víc než jen EUR a USD .. Akorát na moc neobchodované měny má větší spread, třeba teď jsem si vygůglil nějakou na Victoria Street a má rozpětí 34,11 – 36,35 …

Další odpovědi
Stingo

v Anglii mají ve směnárnách koruny?

postcd

asi nejlepší v česku, zde směnárny s dobrým kurzem, banky bývají dražší:
http://ceskefo­rum.com/viewto­pic.php?f=80&t=­3100

Pepa25

postcd: co to je fórum o všem a o ničem? Když jde o finance, tak je lepší dát odkaz někam na finanční web, kde j to denně aktualizované, ne? http://www.kur­zy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/GBP-britska-libra/