Dick

Je lepší marodit či jít na pracovní ůřad???

Dal jsem sám výpověd bez udání důvodu,v případě že do konce výpovědní lhůty nenajdu jiné zaměstnání,je lepší jít na pracovní úřad či marodit???je mi 52 let,mám ČID a výpověd jsem napsal sám.Dle informací mám nárok jen na 45 procent ale prý když se doloží nějaký vážný důvod na pracovní ůřad,je možno získat 65 procent.Bere se v úvahu i to,když doložím od lékaře zhoršení zdravotního stavu???
Doplňuji:
V zákoníku práce je,že při dvouměsíční výpovědní lhútě nemusí být důvod napsán.

Odpovědi
jirkajirka

Při podání výpovědi bez udání důvodu dostanete na pracáku jen základ.Měl jste podat výpověď na zhoršení zdravotního stavu Po propuštění byste byl ještě v ochranné době a mohl marodit. Teprve po skončení pracovní neschopnosti byste se hlásil na pracovním úřadě
http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/podpora-v-nezamestnanosti

zzzzz

Pokud budete mít potvrzení, že jste práci ukončil proto že vám bránil zdravotní stav ji vykonávat, tak se to bere jako by jste výpověď nedal. Je to ale nutné mít dobře doložené. Uvedl jste to jako důvod ve výpovědi, doufám, že ano.
Doplňuji:
Důvod být napsán nemusí, ale bez jeho napsání neprokážete ÚP, že je to důvodem rozvázání pracovního poměru.