levik 007

Je lepší lcd televize nebo plazma?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­112&q=LCD+nebo+plaz­ma&sa=Vyhledat#1241

Další odpovědi
franku

Nejlepší je LED,ale na otázku odpovídám:LCD je úspornější a lepší než plazma

Jikra

Každá technologie má své zastánce i odpůrce.
Já jsem zastánce plazmy (42")protože jí mám doma.
LCD monitor mám 22" a tam ta černá zkrátka není.
Nesmite dát na prodejny tam ty světelné podmínky jsou úplně jine než v domácím prostředí.
Idealní ale těžko proveditelné by bylo postavit si doma v obývaku obě dvě vedle sebe ve stejné velikosti úhlopříčky se stejně nastavenými korekcemi za denního světla i za tmy a se stejným programen který preferujete tj.např.film, sport,doku. a podle toho se rozhodnout.
Spotřebu která je u plazmy o něco vyšší bych neřešil, ten obraz za to stojí.

pokazdejinak

a já hlasuju pro plazmu – obraz je úžasný, černá je černá a spotřeba nic drastického.
to, co se uvádí v tabulkách je maximum, přitom při tmavším programu je spotřeba výrazně nižší, navíc má většinou čidlo na okolní osvětlení a snižuje podle toho intenzitu a tedy ještě víc šetří

ale ten obraz je prostě neporovnatelný – mám podezření, že v obchodech schválně vystavují plazmy s nastaveným horším rozlišením :/

jakooooo

lcd protoze tolik nezere

kudm05s

V dnešní době je k mání i technologie LED, což je vylepšené LCD, z hlediska životnosti plasma po několikaletém používání zesvětluje podobně jako první lcd žloutly.