Vašek123

Je lepší koupit základní desku 775 podporující 4jádrový procesor nebo levnou základní desku?

Je lepší koupit základní desku 775 podporující 4jádrový procesor nebo levnou základní desku na nový socket+levný procesor?

Odpovědi
McArthur

Rozhodně si kupte raději levnou moderní základní desku a levný moderní procesor, než-li hodně zastaralou desku a starý procesor. Dnes to není o frekvencích a ani tak moc o jádrech v procesoru, ale o technologiích, které má procesor v sobě.

Dnešní optimum do kanceláře a do neherního počítače je Intel Core i3 procesor a k němu vhodná základní deska s Intel chipsetem.

Lamalam

McArthur > podle čeho soudíš, že optimem je konkrétně Intel?

cochee

Samozřejmě s výhledem do budoucna desku na nový socket; pokud bys nechtěl ten počítač hardwarově upgradovat, pak je to jedno.