Lgee

Je lepší jíst jedno teplé jídlo týdně nebo ho nejíst vůbec?

Na co si tělo zvykne lépe? Co je pro něj prospěšnější?

PS: pokud může být jen jedno týdně.

Nejlepší odpověď
elkon

Více teplých jídel.

Další odpovědi
aliendrone

Teplé jídlo má jednu výhodu, která stojí za zmínku. Pokud narazíš na „kuchařku“, tak vždy můžeš její výtvor pochválit, aniž bys musel lhát.
„Jídlo je vskutku takové teplé.“ ;) :D :D

zjentek

Ano, jedno teplé jídlo týdne v PO, druhé v ÚT, další ve ST a tak dále a tak dále.

Aliene, takto podáno to přece není žádná pochvala 🤔. Pochvala je: „Jídlo bylo dobré, takové teplé!“ (; D; D;

paul1

Teplé jídlo máme každý den, vozí nám ho z restaurace a celkem dobře vaří.

da ny

Opět nejasně položená otázka ;D! „lepší“, pro koho, z jakého důvodu… ?
Já mám alespoň jedno teplé jídlo denně, někdy 2 – 5× denně. Navařený „kotel polévky“, ohřeji si postupně, během dne ě – 3×, hlavně v chladných měsících.
Učili jsme se, že člověk nutně teplé jídlo nepotřebuje. Při pečlivém mělně ní v ústech (nehltáme horké ani studené) se starva v ústech „pohřeje“. Já teplé potřebuji/mám ráda.
V našich podmínkách, kde se střídá čtvero ročních období, je v zimních měsících teplá strava prospěšná. „Zahřívat ledviny“ Vhodná k snídani je teplá kaše nebo polévka. Zelenina by se ideálně měla, ve stejné době, konzumovat tepelně upravená . Syrová, jako rajčata, okurky, papriky apod., není v zimě vhodné jíst. Naši předkové (i jen 50 let zpět), takové produkty ani k dispozici neměli (to i z přednášky lékařky z oboru endokrinologie).
Čínská medicína doporučuje začínat ráno den, konzumací teplé polévky. Po celý rok (hlavně u lidí s různými zdravotními obtížemi). Pozor, za „náhradu“ se nepovažuje teplý nápoj (čaj, káva, kakao atp.) k nějaké snídani (u nás běžná).
Klasická medicína vyruje před konzumací ledových/studených nápojů a pokrmů, ráno na lačný žaludek.

Vyberte si, co Vám libo a co Vám nejlépe vyhovuje. To pro Vás bude lepší. ;)
.Tělo si zvykne na vše, když musí, nemá na výběr. Každý člověk to ustojí jinak.

paul1

Ještě doplňuji o vtip, někdy z puberty: Žena jezdí po zábradlí, sjede poschodí, vrátí a znovu sjede . Sousedka se jí ptá: „Co to děláš?“. Žena:" Nemám nic navařeno, tak ohřívám manželovi večeři, aby měl aspoň něco teplého.