petulinek007

Je lepší IT škola FEL nebo jiná v Praze?

Ahoj jsem ve třetáku a už se rozhlížím, na který škole bých pokračoval po ukončení střední, zrovna bych se chtěl jestli by jste mi neporadili, která vysoká škola v Praze v IT oborech je lepší jestli FEL, FIT nebo jiné školy.

Díky, za odpověď.

Odpovědi
Edison

Snad ani nikam… Pokud nepochopíš, že každá škola je lepší v něčom jinym a pro někoho jinýho…

Alesh

Tak dříve se IT v rámci ČVUT studovalo na FEL, nyní již řadu let existuje samostatná fakulta FIT, čili pokud chceš studovat IT na ČVUT, tak určitě FIT. Pak vím ještě o soukromé Unicorn College.

Arne1

já – v Brně

Gus_Fring

FEL je hlavně elektrotechnika, takže asi FIT. Nebo můžeš na MATFYZ, ale tam je to hodně teoretické.

Edison

Já to upřesním: Co si představuješ pod pojmem IT? Programování? Čeho? Je spousta oborů, kde je to potřeba. Jako IT specialista na programování ti je prgramování k ničemu, pokud neznáš aplikované programování. Příklad: Řízení trakčních pohonů lépe naprogramuje ten, kdo rozumí morotům, vozidlům, trakční elektronice nebo tak někdo, než kdo umí „jen“ programovat. Prostě lepší jsou aplikovatelné dovednosti. Nebo chceš dělat sítě? Nebo stavět počítače? Osobně myslím, že pořád platí spíše vhodnost zaměřit se na aplikace, než nějako obecné dovednosti. U sítí studovat třeba komunikace. U počítačů elektroniku a tak dále. Programovat se naučíš ve spoustě oborů. Stavět sítě nakonec taky. Vtip je v tom, že na sítě jako takové je na trhu spousta „odborníků“. Ale na specializované komunikace (včetně těch počítačových a datových vůbec) zase tolik skutečných machrů tolik není.