Veronika016

Je lepší gympl nebo zdravotnické lyceum pro studium medicíny?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na váš názor. Nejlépe od lidí, kteří se nějak ve zdravotnictví orientují. Vím, že lyceum i gympl by měl připravit studenty na VŠ. Někdo říká, že lyceum na medinu nestačí, někdo říká, že je gympl lepší a někdo zas naopak. Většina diskuzí je stará přes 7–10 let a chtěla bych slyšet i váš aktuální názor. Takže jaký je váš nazor, gympl nebo lyceum? Za odpovědi děkuji.

Odpovědi
ElonMusk

Znám několik lidí, kteří šli v posledních 2–3 letech na medicínu. Všichni z gymplu.
Jestli tě má ale gympl vědomostně připravit na přijímačky, o tom mám pochybnosti. Na 1LF jdeš ideálně na průměr, na 2LF se učíš modelové otázky.

annas

Několik dotazů v archivu.

např. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-lepsi-jit-na-gympl-nebo-na-zdravotni-skolu-kdyz-bych-potom-chtela-studovat-alergologii

Stejný názor, jaký uvádím já

"studium na alergoložku je studiem medicíny,
pro kterou nejlépe připraví gymnázium.

Pokud bys šla na zdravotní školu musela by sis na přijímačky doplnit znalosti na úroveň gymnázia (a to i v předmětech, které bys ev. na „zdrávce“ neměla).

Tobě bych ale doporučila ještě jednou důkladně zvážit
a promyslet, co bys vlastně chtěla dělat."
--

další názory
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-lepsi-zdravotni-lyceum-nebo-gymnazium

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-lepsi-gymnazium-nebo-zdravotnicke-lyceum-chci-pracovat-ve-zdravotnictvi-ale-nejsem-si-tim-uplne-jisty

--
Na lyceu získáte některé odborné vědomosti výhoda pro pozdější dobu, , ale méně všeobecných vědomosti, které jsou nutné k přijímacím zkouškám na medicínu.

Pokud byste se přihlásila ze zdravotnické školy, musela byste se v souladu s učivem gymnázia připravit na zkoušky, doučit některé předměty, které jste na zdravotní škole neměla, nebo v menším rozsahu.

Gymnázium připravuje ke zkouškám na vysoké školy. Nevýhoda, pokud se nedostanete na VŠ, kvalifikace je nedostačující pro praxi.

Dovře zvažte, co opravdu chcete výhledově dělat.

Drap

Lepe zřejmě z gymnazia, ale znám i některé lékaře, kteří šli studovat ze zdravky.