Lgee

Je lepší dostávat dopisy do datové schránky či normálně?

Co je bezpečnější když např. Dostanete pokutu za rychlou jízdu ?

Odpovědi
Kazatel

Tak pokud nemáš počítač ani kde zprávy přečíst, tak je bezpečnější pochopitelně klasická pošta. V opačném případě je hodně kladů na datové schránce, ale i ta má své jisté nevýhody.

Hlada

Jednoznačně do datové schránky. Posílání papírových dopisů je už přežitek. Doručovatelé často nezvoní, vhodí do schránky snaženku nedbale, takže se může stát, že si člověk dopis nevyzvedne. Několikrát jsem už měl ve schránce snaženku někoho jiného nebo svou nezastrčenou a promočenou deštěm.

Arne1

Když máš datovou schránku a úřad ti to pošle klasickou poštou, tak poruší zákon a ty ten papírový dokument nemusíš převzít a nemáš z toho sankce – povinnost je doručovat do datové schránky.