faustka

Je lepší do Tuniska vyměnit vzhledem ke kurzu eura, nebo dolary?

Odpovědi
Arne1

To záleží na tom, co chceš s těmi eury / dolary dělat. Spousta (i našich) turistů totiž odmítá používat místní měnu a platí jen eury nebo dolary. Samozřejmě je to pro ně méně výhodné, euro i dolar jsou hodnotnější a tak zaokrouhlení (nahoru) je k neprospěchu turisty. Pro dolar je jedna velké výhoda – jednotky dolaru jsou papírové a tudíž bez problémů přijímány a směňovány. Kdežto jednotky € jsou mince a domorodci pro ně nemají uplatnění – banky je neberou, a když tak v nevýhodném kurzu.

Na kolik tě přijde místní měna v Tunisu si propočti sám podle kurzovního lístku Tuniské banky (V Tunisu vždy platilo, že kurzy ve směnárnách jsou jednotné, snad to platí stále) https://www.bct­.gov.tn/bct/si­teprod/index.jsp?la=AN

autacek

A zjišťovat to máme za tebe my? A budeš věřit tomu co si zde přečteš?

No osobně bych tipoval na dolary, v mnohých „exotických“ zemích se mi stalo, když nebyl příliš velký rozdíl mezi kurzem eura a dolaru, že to počítali, snad v rámci zjednodušení 1:1, jinak pokud jedeš do turistické destinace a respejtují tam alespoň částečně světové kurzy, tak je to asi jedno, co si tam z těchto měn vezmeš.

A jinak je též možnost vzít si tam dolary i eura a rozhodnout se až na místě.