Je lepší do školy nosit aktovku nebo batoh?

Nejlepší odpověď
baghira

Tak, aby zátěž byla symetricky rozložená na zádech. Aspoň u menších dětí, aby se nekřivily.
U větších školáků záleží spíš na tom, co je zrovna „in“ :)

Další odpovědi
Katusa

Pokud má oboje pevná záda, tak je to asi jedno. Oboje má své pro a proti, některé aktovky jsou samy o sobě dost těžké, ale zase se léoe čistí, když s ní dítě švihne někam na hřišti a „odběhne“ si hrát s kamarády. Takže asi záleží na typu i vkusu

kikinka2210

chodím do 7 třídy a řekla bych že pro malé děti tak do 2–3 třídy bych pořídila aktovku :) pro větší školáky jako jsem já už batoh ;)

led

Ono je to jedno, pokiaľ má tvrdý chrbát. Problém je ale v nosení. Všimla som si, že batohy sa väčšinou hompálajú kdesi tesne pri sedacej časťi tela. A to je chyba. Pri tých nízkonosiacich (na úrovni zadku) batohoch sa vytvára takzvaný opičí chrbát.
Batoh má pevne sedieť popruhmy na pleciach a spodok batohu maximalne po bedrá. Čim vyššie, tým lepšie. Nekriví chrbticu a jeho váha je rovnomerne rozložená.

Adula.57

Podle mě je lepší aktovka tak pro děti do 2 třídy, protože je tvrdší a lépe se tam ukládají věci. Batoh je lepší později, když je víc učení.

WeeBear

Pro první stupeň určitě aktovku s pevnější konstrukcí, ať si ve vývinu dítě nevykřiví záda nekvalitním batohem. Na základní školu bych od druhého stupně pak volila batoh, ale stabilní, nastavitelný tak, aby nezatěžoval záda. Hlavně ne tašku přes rameno, ty dost ničí záda, ale to se vás zřejmě netýká.

KaraskovaAl

Ahoj, pro malé děti aktovka, pro větší klidně batoh :) Já jsem vybírala na e-shopu Baagl. Jejich nabídka je skvělá, doporučuju tam kouknout. Mají aktovky pro děti už od první třídy :)

Vercule

Jojo, to je pravda. Shop Baagl je super. Já tam děti vybavuju moc ráda. Letos prvňáčka a páťáka. Mě ta jejich nabídka prostě vyhovuje, mají kvalitní věci.

Cizecek.M

Moc hezký výběr mají na Baagl. Budeš spkojená. Dceři jsem tam do 4. třídy koupila tento batoh https://www.ba­agl.cz/skolni-batoh-skate-moon/. Už nechtěla klasickou aktovku, tak je spokojená. Sama si ji vybrala. Ale mají nabídku pro děti už od první třídy.

KaraskovaAl

Ano ano, to je pravda. Já jsem tam nedávno dětem kupovala batůžky na volný čas. A musím teda říct, že jsem vybrala tady https://baagl­.cz/collection­s/outlet a byla jsem velmi mile překvapená cenou :) Doslova za hubičku :)

Betty33

Záleží na tom, pro jak staré dítě tašku pořizujete. Pokud je to dítě na prvním stupni, tak bych volila rozhodně aktovku – s anatomickými zády, reflexní prvky a ideálně nějakou lehkou. Dcera má tuhle https://www.ba­tohystil.cz/skol­ni-aktovka-owl a je super. Pokud už je dítě starší, tak bych volila klidně i batoh, ale zase s anatomickými zády, aby se jim neničily záda.