Západ

Je lepší cukrovku zjistit odběrem krve nebo močí ?

Odpovědi
mosoj

Zcela špatně. Cukrovka se zjišťuje jedině z krve. Z moči diabetes lze zjistit až když je pořádně rozjetá. Do moči pouští ledviny glukózu (cukr) až při hodnotách v krvi nad 10 mmol/l. Do hodnoty 10 mmol/l se cukr v moči neprojevuje!!!! Normál je kolem 5 mmol/l !!!!!!

aliendrone

Cukrovka je porucha při tvorbě inzulinu, který má za úkol regulovat hladinu cukru v krvi. Takže otázka zní > Chceš-li přesně zjistit hladinu cukru v krvi, půjdeš na to přes jeho hladinu v moči? Co myslíš? ;) :D :D

Pokud ti jde pouze o fakt samotné detekce diabetes (cukrovka ano/ne), není to jedno? Když bude odstávka vody, bude pro tebe lepší, když se to dovíš z cedule nalepené na dvěřích výtahu nebo na dveřích od domu? Co myslíš? ;) :D :D

marci1

Hlavním ukazatelem je stanovení hladiny cukru v krvi – tzv. glykémie. 🙂

Základní vyšetření- odběr krve, vyšetření moči a další vyšetření:

  • odběr krve (vysoká glykémie = hyperglykémie),
  • vyšetření moči (nález cukru = glykosurie, může se vyskytovat i aceton),
  • další vyšetření – zjistí např. hladinu inzulínu, protilátek, protože existuje mnoho

    různých typů diabetu.

http://www.zdra­vyzivotscukrov­kou.cz/cukrov­ka/zakladni-informace-o-lecbe/jak-poznam-ze-mam-cukrovku

cochee

Cukrovka se zjišťuje vyšetřením OGTT (orální glukozový toleranční test), kdy vyšetřovaný vypije poměrně značné množství odporně sladké tekutiny (vodného roztoku glukózy), načež je mu v určitých pravidelných intervalech odebírána kapilární krev z prstu. Vyhodnocením křivky vzrůstu a poklesu glukozy v této krvi (glykemie) je stanovena diagnóza cukrovky (nebo nikoliv). Takto se eliminují náhodné výkyvy glykemie (či glykosurie) například díky náhodnému přežrání se či velké fyzické námaze apod.

Polaskova44

Jak už tu někdo psal, cukrovka se dá zjistit hlavně pomocí odběrů krve. Jestli můžu mít jeden tip, tak zkuste mrknout sem: https://www.bi­omag.cz/diabe­tes-cukrovka/ Tam se o cukrovce dá dočíst mnohem více. Třeba vám to pomůže. 🙂