Montíček

Je lepší být v manželském stavu anebo v partnerském vztahu ?

Máme v dubnu mět svatbu, ale ted jsem zjistila že jsem těhotná . Víc peněz dostávají jako v manželském stavu nebo jako matka samoživitelka ?

Nejlepší odpověď
successful

Nebuď prospěchářka. 😝 Buď ráda za dítě a starejte se o něj jako rodina. Dělej to, co chceš a buďte v jakém vztahu chcete být (ale né podle peněz).
Je mi líto lidí, kterým peníze vládnou. Peníze jsou nástroj, který nám má sloužit a pomáhat, nemáme sloužit my jim.

Další odpovědi
Justin1

Dřív se nesezdané páry po zjištění těhotenství snažily urovnat situaci svatbou a teď naopak pochybováním o svatbě? Zvláštní přístup. Já zastávám názor, že dítě by mělo mít úplnou rodinu, kde maminka a tatínek jsou manželé. Jsem rád, že jsem se svou manželkou zvládl partnerský vztah, svatbu a děti právě v tomto pořadí.

Pokud jsou u vás finance až tak důležité, chtěl bych upozornit na daňovou slevu na manželku, kterou by partner během tvé rodičovské dovolené mohl využít jen tehdy, kdybyste byli manželé.

Kelt

No pokud ti jde o peníze, tak to dítě někomu prodej. Jak může někdo něco takového napsat? Měla bys být ráda, že čekáš dítě a přát si, aby bylo zdravé a ty hledáš cestu, jak toho co nejlépe využít.

iceT

Oba dva stavy – manželství i partnerství – má svoje výhody, stejně tak jako i nevýhody.

dudu

Ze tě není hanba. Nebýt toho, že jsi samodruhá, vřele bych tvému partnerovi doporučil, aby prchal co nejdále. Takto uvažující jedinec je sobec, který není připraven v manželství snížit třeba i o polovinu svoje práva a znásobit svoje povinnosti. Chudák dítě.

elkon

Mamonářko, v manželství je řada věcí jednodušších. Když nic jiného, tak má celá rodina stejné příjmení. Od toho se pak odvíjí i další věci. Ale když se k tomu stavíš takhle, tak ti to moc dlouho nevydrží, huso.

Mc Merkurion

… to je přesně ten důvod, proč si skutečné samoživitelky stěžují, že se na ně kouká přes prsty …
… je to chyba státu, že to dopouští …
… když můžou podnikatelé neplatit daně (víme jak to myslím: odpisy atd), když firmy mohou mít sídla v daňových rájích, proč bys ty taky nemohla trochu podojit stát, když to umožňuje ???

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Tak sice se mi tento způsob uvažování také úplně nelíbí, ale s těmi útoky to tu myslím trochu přeháníte. Je spousta lidí, pro které není důležité zda jsou či nejsou v manželství a mohou být se svým partnerem v jistém a trvalém vztahu. A reálně některé zákony u nás jsou… zkrátka divně nastavené. Vím že existují výhody, které může čerpat i vdaná žena pokud s ní a dítětem nežije manžel ve společné domácnosti a vím o pánech, kteří kvůli tomu mají ofic. bydliště někde jinde. Nelíbí se mi to, ale ruku na srdce, nedělá je to ani lepšími ani horšími manželi, partnery, rodiči.
Neznáte životní podmínky, nevíte nic o jejich životech, neodsuzujte a nenadávejte. Mám pocit, že některé odpovědi tady jsou zralé na nahlášení ☹

successful

Všichni, kteří se nechávají ovládat penězi nejsou dostatečně vyspělí. Podřizují jim svůj život a řídí se podle nich. Je pravda, že někdo může být raději v partnerském vztahu než v manželství (i s dětmi), ale pokud to dělají jen kvůli penězům, tak to z mého pohledu o nich dost vypovídá a to ani nemusím znát další detaily o jejich životě. Jen prospěch, dávky od státu a peněžní zvýhodnění.
Tady se napadá skoro každá druhá otazka a zpochybňuje se tazatelova inteligence. Ale že zrovna tady u téhle tě to zaráží, kde je to dokonce i oprávněné… Některé ty otázky bývají celkem normální a i tak tam není moc seriózních odpovědí a tazatel se přímo uráží.
Jako nevím, ale byli už zasnoubeni, teď zjistí, že čekají dítě, tak se ona nechce vdávat jen proto, že by ji z toho mohla kápnout nějaká ta koruna navíc. Čisté prospěchářství. Tak se mi to jeví.
Ale její/jejich věc. Mně je ostatně po jejich životě putna.

successful

Ale jako beru to. Neměli bychom jen tak lehkovážně kohokoli soudit. A hlavně odsuzovat. Neříkám, že to někteří nepřehnali.. I já, ale je to bral spíš s humorem. Až tak vážně to totiž neberu. Protože je mi to spíš jedno, jen jsem udal svůj pohled na věc.

Dochy

Zrovna Tvá odpověď ještě nebyla sprostá a urážející. Zkrátka názor. To beru. Jsou tu horší, které téměř nic nesdělují, kromě urážek a to mi připadá ubohé

Hele, máme jen částečné informace, jeden dotaz na konkrétní situaci. „…tak se ona nechce vdávat jen proto…“ – to nevíme, neznáme další pohnutky. Sdělila ty, které aktuálně změnili situaci, nesdělila ty, které, byť pravděpodobně závažnější, se nemění a nehýbou s rozhodováním.