n_kodies

Je lepší bydlet na Moravě, nebo v Praze?

Je mi 17 a bydlím v Ostravě. Mám takový sen (až udělám školu) přestěhovat se do Prahy najít si tam práci a bydlet. Přece jenom je tam více možností práce a taky aktivit a zábavy. Moji rodiče o tom nechtějí ani slyšet, nedovedou si představit, že by za mnou museli jezdit takovou dálku atd… Mě to tam ale táhne, třeba bych si tam chtěla najít i přítele a bydlet tam napořád. Co si o tom myslíte:mám dát na rodiče a zůstat v Ostravě nebo se vydat za svým snem a po maturitě odjet do Prahy.

Nejlepší odpověď
Drap

Proč se na to vůbec ptáš? Každému soudnému člověku je jasné, že Morava je bezesporu lepší.

Další odpovědi
Kelt

Nemám rád otázky typu kdo, nebo co je lepší? Sparta nebo Baník? Bydlet v Praze nebo v Ostravě. Musíš si položit otázku a hodnotit příliš mnoho, příliš málo,, příliš drahé, ale ve srovnání s čím. Myslíš si že tam ti pšenka pokvete? Doma máš podporu rodičů, jsi ve známém prostředí. No já si nedovedu, že bych s mokrým maturitním vysvědčením běžel na vlak do Prahy, abych tam byl co nejdřív, aby mi snad něco neuteklo. Co kdybys dělal vysokou školu a pak se rozhodl. A můžeš jí dělat Praze, No až něčím budeš, tak tě třeba rodiče podpoří. Ale zatím to nevypadá na uvažování mladého intelientního člověka.

hapiky

Z finančního hlediska je nejlepší pracovat v Praze a bydlet v Ostravě.

zjentek

Eh, z bláta do louže…

Edison

Zatím o tom přemýšlej a sni. Počkej po škole a pak se rozhodni. Budeš plnoletá a plně odpovědná za svůj život. Ale i ke svým rodičům, ale pouze svým svědomím. Rada se dycky hodí, rozhodnutí však je jen Tvoje věc. Se všemi svými důsledky. Pak je třeba si nestěžovat.

Edison

Drape, podívej se prosím na čísla nezaměstnanosti v republice. Kde se asi líp najde práce?